Wpis z mikrobloga

#gownoburza #matematyka #logikarozowychpaskow

Pokłóciłem się z żoną, która uważa, że nauczyciel przekreślający odpowiedź ucznia z obrazka załączonego ma rację, bo "dobrze, że zwraca uwagę na logiczne rozumowanie i co za tym idzie kolejność zapisu zadania". Ja uważam, że poziom szkoły na którym owe zadanie było przedstawione (a tym bardziej samo zadanie) nie wymaga od ucznia zapisu biorącego pod uwagę taką a nie inną kolejność.

Matematyczne mirony albo mirynny (żeby nie było, że chłop nie będzie babie mówił), niech ktoś zobrazuje albo opisze słowami, kto i dlaczego ma w tym zgrzycie rację do #!$%@? nędzy!!

komentarz spod obrazka człowieczka stojącego za teorią żony:


oraz


komentarz spod obrazka człowieczka stojącego za moją teorią:

bauaganov - #gownoburza #matematyka #logikarozowychpaskow 

Pokłóciłem się z żoną, ...

źródło: comment_6LKlSFbZLYmQOGfGZTue70reOHyFDEvj.jpg

Pobierz
  • 150
  • Odpowiedz
@bauaganov: ilość zbiorów kół w jednym rowerze: 2
ilość elementów w zbiorze rowerów: 6
2 * 6 = 12

nauczyciel debil - jak większość w tej chwili w podstawówkach (albo to program jest dla debili bo z informatyki - a jestem OMC doktorem informatyki - nie ogarniam tego programu)
w zadaniach z matematyki na poziomie IV kl szkoły podstawowej i wcześniejszych jest TYLE błędów logicznych, że żal w ogóle zwracać na
  • Odpowiedz
@bauaganov: Ten kto to przekreślił jest skończonym idiotom, który jak widać nie potrafi matematyki. Dziecku można było ewentualnie wytłumaczyć osobno, że powinno się mnożyć w innej kolejności, ale przekreślenie 2x6 i napisanie 6x2 to oznaka totalnego debilizmu. Pozdrawiam
  • Odpowiedz
dziecko powinno się uczyć myśleć logicznie i nauczyciel miał rację!


@bauaganov: Czasami się modłę, abym nigdy nie miał do czynienia z kobietami spod tagu #logikarozowychpaskow

Jak się czujesz, że świadomością, że Twoja żona ma elementarne braki na poziomie szkoły podstawowej z matematyki i zaciekle broni swojej głupoty? Chwała Tobie, że stoisz i bronisz logiki, nauk i mądrości. Serio.
  • Odpowiedz
@bauaganov: Zadanie jest oczywiście rozwiązane prawidłowo, ale w przypadku ćwiczeń pisemnych nauczyciel nie jest w stanie dopytać dziecka o sposób, w jaki doszło do rozwiązania. A odpowiedź w przykładzie nie obrazuje do końca problemu, jest raczej skrótem myślowym. Nauczyciel poprawia dziecko, bo na metodyce nauczania powiedzieli mu, że tak będzie dla ucznia lepiej. Możliwe, że w podręczniku metodycznym ma nawet zaznaczone, że na tym etapie nauki należy poprawić działanie napisane w
  • Odpowiedz
@bauaganov: Bylem kiedys korepetytorem matmy dla dzieci majacych zatargi z prawem. Dawalem im zadania na liczenie kto komu wisi ile szlugow, ile zarobia na handlu narkotykami albo jak najszybciej bic level w grze. Oceny w szkole podskoczyly +2. Dzieci nie sa glupie i serio rozumieja co robia. #!$%@? sie do takich rzeczy to skrajny debilizm. Ja swoim pozwalalem nawet liczyc na kalkulatorach jak sie dobrze chowali, bo maja rozumiec matme, a
  • Odpowiedz
@bauaganov: #!$%@? ale tu nie ma napisane że 6 kół po dwa rowery to kiego się czepiać? #!$%@?, problem by był jakby napisał dwa sześciokołowe rowery. A teraz nie ma. Biedny nauczyciel, szkoda, że żona też uważa że źle.
  • Odpowiedz
@M4ks: ja zawsze myślałem, że to są pojedyncze przypadki, bo sam miałem naprawdę świetnych nauczycieli. Aż trafiłem na studia i usłyszałem od profesora "w matematyce nie jest ważny wynik, ale jak się do niego doszło"
  • Odpowiedz
@bauaganov: cala podstawówkę #!$%@? ćwiczenia do matematyki w pierwszym semestrze. Przyszła gimbaza i średnia szkoła, #!$%@? nauczyciel i ćwiczenia wypełniało sie na koniec semestru na "zaliczenie". Wiele zależy od tego kto wiedzę przekazuje, ale przy wieloosobowej klasie raczej trzeba cisnąć program. Wybitne jednostki musza sie dostosować do najmniej trybiących, bo tak, i #!$%@?.
  • Odpowiedz
@bauaganov: w szkole mojego dzieciaka wystąpił ten sam problem ( ͡° ͜ʖ ͡°) To znaczy opóźniona w rozwoju nauczycielka matematyki, która nie rozumie, że "6 obiektów z 2 elementami" to to samo co "występują 2 elementy w każdym z 6 obiektów".
  • Odpowiedz