Wpis z mikrobloga

#gownoburza #matematyka #logikarozowychpaskow

Pokłóciłem się z żoną, która uważa, że nauczyciel przekreślający odpowiedź ucznia z obrazka załączonego ma rację, bo "dobrze, że zwraca uwagę na logiczne rozumowanie i co za tym idzie kolejność zapisu zadania". Ja uważam, że poziom szkoły na którym owe zadanie było przedstawione (a tym bardziej samo zadanie) nie wymaga od ucznia zapisu biorącego pod uwagę taką a nie inną kolejność.

Matematyczne mirony albo mirynny (żeby nie było, że chłop nie będzie babie mówił), niech ktoś zobrazuje albo opisze słowami, kto i dlaczego ma w tym zgrzycie rację do #!$%@? nędzy!!

komentarz spod obrazka człowieczka stojącego za teorią żony:


oraz


komentarz spod obrazka człowieczka stojącego za moją teorią:

bauaganov - #gownoburza #matematyka #logikarozowychpaskow 

Pokłóciłem się z żoną, ...

źródło: comment_6LKlSFbZLYmQOGfGZTue70reOHyFDEvj.jpg

Pobierz
  • 150
  • Odpowiedz
@bauaganov: Chcesz nauczyć dziecko myśleć logicznie? To graj z nim w szachy, warcaby, brydża a nie #!$%@? kolejność. Przekonaj żonę co do swoich racji, bo inaczej wychowasz dziecko które będzie robiło poprawnie ale nie będzie wiedziało dlaczego tak ma być a nie inaczej. Uff...
  • Odpowiedz
@keisut: mam nadzieję a jeśli nie, to potajemnie będę zabierał dziecko dniby do McDonalda a tak naprawdę w samochodzie za rogiem domu będziemy #!$%@?ć zadania z matematyki (òóˇ)
  • Odpowiedz
@bauaganov: W podstawówce nienawidziłam tego, że na każdym kroku ktoś hamował mi rozwój. Kiedyś na lekcji robiliśmy zeszyt ćwiczeń, ja swoim tempem zaczęłam w którymś momencie tak, że zdążyłam jeszcze rozwiązać zadanie domowe. Na to nauczycielka powiedziała że mam to wymazać bo zadania domowe się robi w domu xDDD 2x6, 6x2, po prostu skumał od razu że to jest to samo, a inni każą mu jak reszcie dzieci robić powoli,
  • Odpowiedz
@ancynamonek: tak, to jest właśnie przykład nadużywania "władzusi" przez nauczycieli. Matematycznie sprowadza się całą klasę do przysłowiowego wspólnego mianownika - najgorszego ucznia w klasie. Można tu porównać szkołę do wojska, gdzie wyższy stopniema ma ZAWSZE rację, a jak jej nie ma patrz punkt pierwszy.

Ja na maturze z polskiego za udzielenie własnego poglądu na zadany temat dostałem 3, zamiast spisać grzecznie ze ściągi i dostać błogosławioną piąteczkę..
  • Odpowiedz
@bauaganov: Żonie kulturalnie powiedz, żeby nie #!$%@?ła głupot, a jeśli uważa, że kolejność ma znaczenie, to niech obali przemienność mnożenia liczb naturalnych.

Nauczyciel lepa na ryj na twarz na dziąsło i poprawiasz drugą ręką. Potem gównoburza w szkole. Ja bym tego tak nie zostawił. Niech nie robi dziecku papki z mózgu.
  • Odpowiedz
@Zashi: 100% racji

ciśnienie za małe? proszę, podnieś je sobie jeszcze bardziej: (jeden z komentarzy pod obrazkiem na stronie źródłowej...)

źle zrobił, bo napisał dwa razy element złożony z sześciu (kół), a powinno być 6 razy element złożony z dwóch (kół). To jest różnica czy ma się dwa rowery z sześcioma kołami czy sześć rowerów po dwa koła! Ktoś powie przemienność mnożenia - tak, istnieje coś takiego, ale kolejność zapisu
  • Odpowiedz