Wpis z mikrobloga

Hej Mirki spod tagu #harrypotter Jestem starym prykiem i nigdy nie czytałem tych książek - bo były dla dzieci hehe Ale dziewczynę mam młodszą, wychowana na HP więc postanowiłem sięgnąć i zobaczyć co w tym Potterze takiego nadzwyczajnego.

Czytam teraz drugi tom i mam pytanie. Jeżeli jest ono wyjaśnione w dalszych tomach to nie odpowiadajcie ;) Otóż sytuacja jest taka, że Potter odziedziczył po rodzicach niemałą fortunkę. ogólnie mówiąc niezły z niego bogol. Potter kumpluje się z rodziną Weasleyów - dużo mu oni pomagają, troszczą się o niego i w ogóle. Wesaelyowie, pisząc delikatnie, groszem nie śmierdzą, żyją skromnie, nie stac ich na książki, nowe szaty czarodziejów etc.

I teraz pytanie: czemu Potter im nie pomoże? Skoro ma tyle geldu to czemu nie kopsnie im trochę, aby przestali być obiektem drwin co bogatszych czarodziejów? Przy okazji byłaby to forma wdzięczności za to że rodzina rudzielców tak bardzo mu pomogła.

Czemu Potter jest takim #!$%@?? xD

#pytanie #ksiazki #fantastyka
wentynski - Hej Mirki spod tagu #harrypotter Jestem starym prykiem i nigdy nie czytał...

źródło: comment_pLnXlKItioShMUwxSLJwuTzEvmlXS2EM.jpg

Pobierz
  • 167
mógł się nimi podzielić co-nie-co


@wentynski: Przecież to dzieciak jeszcze. Dla niego bogactwo do fasolki wszystkich smaków Bertiego Botta, nieograniczony dostęp do czekoladowych żab i cała talia najsłynniejszych czarodziejów wszechczasów. W późniejszych czasach trochę mu się przestawi, ale nie oczekuj od dziewięciolatka, nawet czarodzieja, że będzie kumał jak dorosły. Tym bardziej, że on dopiero co dowiedział się, że jest czarodziejem. Miłej lektury. Miałem tak jak Ty cumplu ( ͡° ͜
ale nie oczekuj od dziewięciolatka, nawet czarodzieja, że będzie kumał jak dorosły. Tym bardziej, że on dopiero co dowiedział się, że jest czarodziejem.


@corrs: hm, no może w sumie racja. Po prostu uderzyło mnie, że w książce kiedy mamy sytuację jak są z Łeslejami w banku i widzi, że Weslejowa wyjmuje jakieś mizerne piniondze, a on potem zagarnia mnóstwo złota, to mamy opis, że "Harremu jest głupio i przykro", "że wstydzi
W 3 tomie dowiesz się, że Weasleyowie właśnie tak myślą jak przedstawił to @RBNG ( )


@dyskotekowy__rabin: no spoko, ja nie twerdzę że że Weasley'owie by te pieniądze przyjęli - na pewno nie. Chodzi mi o sam brak propozycji od Harrego. Ale w sumie zgadzam się z Mirkiem powyżej, ze Harry to jeszcze dzieciak :)