Wpis z mikrobloga

Zachodnia. Ważny szlak komunikacyjny centrum, biegnący tuż obok reprezentacyjnej Pietryny. To przy niej ulokowana jest chwalona w całym kraju Manufaktura oraz Park Staromiejski. Jednak dużą część zabudowy można określić bez wahania jako "obraz nędzy i rozpaczy". Smutny widok ze zdjęcia to nie jedyny, jaki możemy napotkać na tej niedługiej ulicy. Kilka przecznic dalej podziwiać można tzw. ścianę płaczu, znaną też jako "największy śródmiejski wygon dla psów w Europie środkowo-wschodniej", uroku nie dodają sypiące się kamienice, zakryte miejscami siatką.

Dopisek dla potencjalnie oburzonych: Nie twierdzę, że w całej Łodzi jest syf, ale wygląd znacznej części Zachodniej naprawdę woła o pomstę do nieba.

Zachęcam do obserwowania mojego tagu #miastomeneli.

#lodz #fotografia #mojezdjecie
punkgrrl - Zachodnia. Ważny szlak komunikacyjny centrum, biegnący tuż obok reprezenta...

źródło: comment_moHobHpP3CRjylKeMQauY8efCJIahWGg.jpg

Pobierz
  • 33
@mayek: Gdzieś między Więckowskiego a Legionów, po wschodniej stronie, ale teraz już nie pamiętam dokładnie. Możliwe, że już go nie ma, wyglądał na tymczasową konstrukcję.
@saltacme: Tak, widziałam. Mam nadzieję, że faktycznie to powstanie i będzie wyglądało tak dobrze. Mam wrażenie, że plany na zabudowę tego miejsca przewijają się przez internet od dłuższego czasu.
@michalec: Jak chcesz, to wrzuć. Ja wrzucam tu fotografię artystyczno-dokumentalną mojego autorstwa (przynajmniej z takimi aspiracjami), a nie opisuję szczegółowo zabudowę Łodzi.
@punkgrrl: oby ta działka nie podzieliła losu tej z naprzeciwka pałacu Poznańskiego, gdzie kiedyś była stacja paliw.
A to co pisze @2ndLaw to prawda - Zachodnia kiedyś była bardzo urokliwa - ale zaburzono cześć wschodnią przy rozbudowie i na widoku zostało to co jest do teraz
@punkgrrl: poza tym wątpię by było to zdjęcie z ulicy Zachodniej na odcinku Więckowskiego-Legionów. Nie pasuje do żadnych oficyn z poziomu ulicy.
Zastanawia mnie tylko co to zdjęcie robi na rosyjskich stronach, ale w to że to z Polski nie wątpię bo jest znaczek Cyfrowego Polsatu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@czlapka: Ale wpis jest ogolnie o Zachodniej. Jeszcze kilka lat temu największym wstydem w Łodzi bul Fabryczny i rzeczone fragmenty Zachodniej. Niedługo pewnie o tym zapomnimy na szczęście, bo nowe idzie. Teraz największym wstydem jest pseduoopozycja ;)
@punkgrrl: Z tym zdjęciem się zgadzam, to jest Zachodnia. Co do tamtego to sprawdziłem i na mapach google (aktualny stan) i na łódzkiej ortofotomapie (na której jeszcze widać budynki przed czyszczeniem działki) i nadal mi to nie pasuje. Nie pokrywają się budynki. Będzie potwierdzenie to przyznam się do błędu, na razie twierdzę że obrazek jest manipulacją.

@punkgrrl: Dlaczego absurdalny? Opieram się na tym co widzę na używanych przeze mnie zdjęciach, a to nie współgra mi z twoim zdjęciem. Nie wątpię w jego oryginalność tylko w lokalizację jego zrobienia. Jeśli masz zdjęcia które mogłyby rozszerzyć kadr żeby można było odszukać jakiś punkt zaczepienia to chętnie je zobaczę i w razie czego zmienię zdanie. Na razie trzymam się swojego, chyba że ktoś wskaże mi że nie mam racji. Jeśli
@2ndLaw: Fakt, że moje zdjęcie nie pasuje do Twojej wizji świata, nie daje Ci prawa, żeby zarzucać mi kłamstwo. Nie wiem w ogóle, po co wchodzę z Tobą w dyskusję, bo Twoje zdanie mnie mało interesuje i nie potrzebuję, żebyś je zmieniał.