Wpis z mikrobloga

Zachodnia. Ważny szlak komunikacyjny centrum, biegnący tuż obok reprezentacyjnej Pietryny. To przy niej ulokowana jest chwalona w całym kraju Manufaktura oraz Park Staromiejski. Jednak dużą część zabudowy można określić bez wahania jako "obraz nędzy i rozpaczy". Smutny widok ze zdjęcia to nie jedyny, jaki możemy napotkać na tej niedługiej ulicy. Kilka przecznic dalej podziwiać można tzw. ścianę płaczu, znaną też jako "największy śródmiejski wygon dla psów w Europie środkowo-wschodniej", uroku nie dodają sypiące się kamienice, zakryte miejscami siatką.

Dopisek dla potencjalnie oburzonych: Nie twierdzę, że w całej Łodzi jest syf, ale wygląd znacznej części Zachodniej naprawdę woła o pomstę do nieba.

Zachęcam do obserwowania mojego tagu #miastomeneli.

#lodz #fotografia #mojezdjecie
punkgrrl - Zachodnia. Ważny szlak komunikacyjny centrum, biegnący tuż obok reprezenta...

źródło: comment_moHobHpP3CRjylKeMQauY8efCJIahWGg.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
@tenodbiletow: O stary, teraz doczytałem. Spotkałem tego typa jakieś 1,5 roku temu - latem 2014. Straszna menda. Tak samo mnie bajerował z tym AIDS i pokazywaniem czegoś na języku. Podobnie go spławiłem. Po prostu odszedłem - z tym, że ja powiedziałem mu wprost, że nic nie dostanie nawet jakbym miał. To wtedy pokazał mi nóż, taki składany. Jak to nie pomogło to rzucił parę "#!$%@?" w moją stronę, postał chwilę
  • Odpowiedz
@punkgrrl: Warto wspomnieć jednak zawsze, przez kogo i dlaczego dana okolica tak wygląda, inaczej wprowadzamy błędne wyobrażenie dla czytelnika, który sobie myśli, że Łódź zawsze była, jest i będzie taka brzydka.
  • Odpowiedz
@Breaux: Jak wrzuciłam na FB, to ktoś mi napisał, że wygląda jak fotografia Waltera Geneweina. Faktycznie, skojarzenie się nasuwa, nawet kolory podobne ;)
  • Odpowiedz
@benq86: Dzięki :) Robię zdjęcia w RAW-ach i wywołuję w Lightroomie. Zwykle standardowa operacja to trochę manipulacji kontrastem, krzywą, clarity itd., dodanie winiety plus delikatny split tonning. Czasem korzystam z gotowych presetów, ale dostosowuję je pod siebie.
  • Odpowiedz