Wpis z mikrobloga

http://gazetapowiatowa.pl/wiadomosci/legionowo/legionowo-smiertelny-potracenie-przez-pociag-utrudnienia-na-kolei
Przez ten wypadek spoznilem sie do pracy.
Prosba dla wszystkich przyszłych samobójców : jak juz wybieracie tory, róbcie to w nocy/popoludniu a nie w godzinach porannych gdy ludzie sie spiesza.

Pozdrawiam

#samobojstwo #emo #schizofrenia #psychiatria #pkp #kolejemazowieckie
  • 15
@marusiarazdwatrzy: tez uwazam ze to straszny egoizm, zabic sie w taki sposob by sparalizowac kilka pociagow, i zepsuc plany setkom ludzi.
@Filem00n: Mnie również, ktos nie pomyslal nawet ile zlego swoim jednym uczynkiem moze zrobic.
@ParsecV: Tak, ciagle byloby to klopotliwe ale nie tak bardzo jak spoznienie do pracy i utrata premii.

@Filem00n: no ale momencik, co jest złego w apelu, prośbie do samobójców, aby nie popełniali tego aktu jakby nie patrzeć kosztem innych? oczywiście zakładam opcję, że takiemu człowiekowi starano się pomóc, ale niestety zdecydował inaczej
@siema_mordo: serio myślisz, że jak ktoś jest na tyle zdesperowany by odebrać sobie życie na tym świecie to będzie go obchodziła taka prośba, bo jakże szanowny pan spóźni się do pracy?( ͡° ͜ʖ ͡°)
A poza tym uważam, że to jest niezwykła znieczulica by być #!$%@?*onym na samobójce, że spóźniło się do pracy.
@Filem00n: ja bym mimo wszystko nie generalizował i nie wrzucał wszystkich samobojców do jednego wora, są różne przyczyny.

zdaje sobie sprawę, że taki apel ma marginalną siłę przebicia, ale mi po prostu chodzi o to, dlaczego by tego w ogóle zabraniać i kategoryzować jako oznaka znieczulicy (takie wrażenie odniosłem z twojej wypowiedzi)?
@siema_mordo: czyja wiem czy zabraniać, pewne rzeczy nie są zabronione a ich się po prostu nie robi, moim zdaniem jest to oznaka znieczulicy bo autor nie bierze pod uwagę tego, że rozegrała się tragedia nawet niedaleko niego, a on bardziej się przejmuje tym, że spóźnił się do roboty.
Jak już pisałem, nie twierdzę, że należy po tym człowieku płakać, nawet zastanawiać się nad nim nie trzeba, bo takich tragedii dzieją się