Wpis z mikrobloga

@highlander: Jezeli kupujesz system bez sprzetu to lepiej wziasc wersje Box. To taka ciekawostka ze producencji jak np. Dell czy Ms w Stanach informuja ze wersje OEm mozna zakupic tylko wraz ze sprzetem natomiast support MS w Polsce jeszcze przynajmniej 4 lata temu mial inna teorie.
@highlander: OEM z reguły jest przypisany do "numeru seryjnego" płyty głównej - pierwsza instalacja przypisze Twój numer w bazie MS. Jak zmienisz płytę główną/zainstalujesz gdzieś indziej to będziesz musiał skontaktować się z M$, wytłumaczyć i liczyć, że zrestartują Ci ilość aktywacji (nigdy nie słyszałem, żeby NIE zrestartowali... ale teraz pchają W10 bardzo mocno i cholera wie jakie wytyczne będą wkrótce ;-D) - numer nowej płyty się wpisze w bazie M$, będziesz
@kwiateusz @JabLuszko: Akurat u mnie się raz zdarzyła wymiana płyty głównej - zrobiłem wymianę na taki sam model - Windows 7 Proffesional nie protestował, chciał tylko 1 restart kompa i tyle. Zero problemów, zero innych komunikatów.

Natomiast jak robiłem reinstall systemu z HDD na SSD, to musiałem wykonać magiczny telefon do bota M$, wprowadzić wygenerowany na PC klucz z klawiatury telefonu, odpowiedzieć na magiczne pytanie "na ilu komputerach obecnie jest zainstalowana