Wpis z mikrobloga

  • 21
yo bitches, nie mam czasu, ale zdjecia wstawie :D

ryz basmati 100g, soczewica 100g, fasola czarna 200g, kurkuma i papryka ostra przyprawy plus 250g sosu z pomidorow wedle przepisow c--------a XD

sa tu jacys aktywni sportowo wegetarianie, weganie? oprocz naszego ironmana oczywiscie ;-)

#veganmaze #wegetarianizm #weganizm #dieta #mikrokoksy #bekazwegan
maze - yo bitches, nie mam czasu, ale zdjecia wstawie :D

ryz basmati 100g, soczewica...

źródło: comment_0oM5d8kBVEEopph3Moj9Dj1LmkdY63H6.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Blizz4rd: Nie wiem co chciałbyś wiedzieć, w zasadzie to co najważniejsze to napisałem wyżej, że upośledza wchłanianie składników mineralnych poprzez tworzenie nierozpuszczalnych soli. Występuję w nasionach (słonecznik, dynia etc.), zbożach, orzechach, strączkach. Między innymi dlatego pełnoziarniste produkty nie są każdemu wskazane. Można go usunąć właśnie poprzez moczenie, gotowanie, kiełkowanie, mielenie, fermentację mlekową. A zaczyna 'działać' w ilości 2-10mg w posiłku.
  • Odpowiedz
@Blizz4rd: Nie wiem czy zrozumiałem co masz na myśli. Pisałeś wyżej, że spożywasz powiedzmy te 30g, więc namocz taką ilość. Nie moczyłbym większej ilości na zapas, bo wiadomo, że woda to idealne środowisko do rozwoju bakterii czy grzybów, więc niekoniecznie będą nadawały się do spożycia kilka dni po takim zabiegu.
  • Odpowiedz