Wpis z mikrobloga

@spotlessmind: Na paragonie nazwa firmy: Premium GSM( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kupowałem w maju jakiś tańszy materac za 270zł. Nazywał się bodajże Bruno, 120cm. Ojciec kupił miesiąc później inny ale też od nich za niecałe 400, oboje chwalimy chociaż jego twardszy i o 100zł wygodniejszy :)
Komu bym nie mówił o sklepie meblowym między Starym Browarem a Pl. Piastów, to nikt nie wie( ͡° ͜ʖ ͡
@akordeon: ja kupowałam akurat z kurierem, a nie z odbiorem w sklepie. Ogólnie w ostatnim czasie na sklepie nie było dużo towaru, chyba ze dwa modele w wymiarach 160x200, bo po świętach dostawa się opóźniła (zakład stał a ludzie klikali na allegro), ale wystawowe materace 80x200 są dostępne do wglądu.

@Bonifacy13: bardzo chciałam davos - pocket, 8cm visco z jednej a 4cm lateksu z drugiej, ale miał aż 28cm grubości i wzięłam pocket 4cm visco z jednej i kokos z drugiej strony. Na kokosie za bardzo się nie da spać, ale w sumie obracanie materaca jest trochę przereklamowane.

@Bonifacy13: Z ciekawostek: na allegro jest user spijzdrowo, który sprzedaje materace fdm pod innymi nazwami (hati=davos, mój model kari to odpowiednik bodajże vigo). Kiedy zapytałam producenta o różnicę w cenie powiedział, że pod swoim szyldem sprzedają materace z pianek lepszej jakości. Ile w tym prawdy, nie wiem. Wtedy jeszcze nie mieli własnego usera na allegro.
pokrowiec się zmechacił, poza tym wszystko w porządku. Kupiłabym znowu.


@spotlessmind: czyli nadal korzystasz? wymieniłaś tylko pokrowiec?
po 4 latach nie ma żadnych wgłębień/wgnieceń ani innych uszkodzeń mechanicznych?
@spluczka: wszystko ok, nawet pokrowca nie wymieniłam szczerze mówiąc. Tylko uwaga, bo za pierwszym razem przysłali mi z rozerwaną i sklejoną pianką termo. Trzeba zdjąć pokrowiec i obejrzeć po zakupie. Nie było problemu z wymianą, sami przysłali kuriera.
@spotlessmind: dzięki za odpowiedź. zamówiłem deimos max, zobaczymy jak się sprawdzi.
Zrobiłem malutki risercz i to co napisałaś (o rozerwanej i sklejonej piance termo) w sumie potwierdza moje przypuszczenia.

Wydaje mi się że te materace sprzedawane na allegro to dokładnie te same materace które np. są sprzedawane na oficjalnej stronie fdm.pl. Np. Deimos Max to Ivrea Max - na ich stronie w cenie 100% wyższej.
Z jednym wyjątkiem. Podejrzewam (choć pewności
@spluczka: W moim przypadku na pewno szkoda im było wyrzucić płachtę przerwanej pianki termo, dlatego użyli jej w materacu, pokryli dodatkowo włókniną i heja. Problem polegał na tym, że w miejscu pęknięcia pianka się odkształciła, więc nie przeszło. Pewnie potem wymuenili tę piankę a materac puścili dalej w świat. Ja nie mam nic przeciwko niemarnowaniu materiałów ;) Odnośnie produktów ze zwrotu, to nie dojdziesz, nawet jak kupuję ciuchy w sieciówkach to