Wpis z mikrobloga

Skończyłem czytać sagę o wiedźmaku ( ͡º ͜ʖ͡º). Było to moje drugie podejście. Kiedyś doczytałem mniej więcej do połowy i odpadłem. Teraz się udało, bo postanowiłem że nie zagram w #wiedzmin3 zanim nie skończę książek.

Moja trochę #niepopularnaopinia



W związku z tym mam także do Mirków z #ksiazki #wiedzmin #gry kilka pytań:
1. Czy warto zaczynać "Sezon burz"? Z tego co pamiętam jak wychodziła to miała słabe recenzje.
2. Czy fabuła gier wieśka 1 i 2 łączy się mocno z trójką? Chciałbym od razu zagrać w ostatnią, ale nie wiem czy nie ominie mnie dużo odniesień do poprzednich części.
3. Dlaczego na artworkach z gry Ciri ma ledwo zauważalną kreskę na twarzy, a w książce pół gęby zakrywa jej blizna? Czy jest to jakoś wytłumaczone? Czy po prostu musi być ładna i już, bo nikt nie będzie chciał grać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 37
@Nobody: Regis był wampirem wyższym więc akurat był strasznie op co nie było dziwne. Fabuła gier się bardzo nie łączy. Sezon burz to syf. Ciri ogólnie była ładna w książkach więc i tutaj taka musiała być a w grze trochę to wytłumaczyli tym że ją pewien elf smarował jakimś wywarem po bliźnie.
@Nobody: 1. nie jest to jakaś obowiązkowa pozycja, ale ja bardzo lubię to uniwersum więc przyjemnie mi się czytało
2. Pojawiają się postacie które nie występowały w książce, oraz jest kilka nawiązań ale i tak najwięcej nawiązań jest do książek (no i nie będziesz miał dylematu którą czarodziejkę wybrać skoro tylko czytałeś książki ( ͡° ͜ʖ ͡°))
3. w grze rana jest zauważalna ale od tych wydarzeń
@Nobody: @Asterling: @Enid: Jako wielki fan opowiadań oraz sagi o wiedźminie muszę tutaj troszkę stanąć w obronie Sapkowskiego ;) Jednorożce wcale "z dupy" się nie wzięły i nie pojawiały, wszystko było (moim zdaniem) elegancko i płynie wytłumaczone. Ta książka nadaje się na kilka razy do przeczytania, bo jest naćkane tyle szczegółów, że niektóre sytuacje rozumie się dopiero za którymśtam czytaniem książki, właśnie m.in. jednorożce.

W którym momencie jakiś jednorożec
@Nobody: Widocznie wszystko zależy od gustu - ja czytając wiedźmina miałem wrażenie, że każda następna książka jest lepsza od poprzedniej, częściowo przez to co ty uznałeś za wadę (przejście z mikro do makro)( )
Co do deus ex machina to niestety święta racja. Największym absurdem dla mnie było, gdy robiąc jedno z typowych zleceń Geralt zszedł do jaskiń, zabił potwory i znalazł urządzenie podsłuchowe z rurek
Czy warto zaczynać "Sezon burz"? Z tego co pamiętam jak wychodziła to miała słabe recenzje.


@Nobody: nic nie stracisz jak odpuścisz

Czy fabuła gier wieśka 1 i 2 łączy się mocno z trójką? Chciałbym od razu zagrać w ostatnią, ale nie wiem czy nie ominie mnie dużo odniesień do poprzednich części.

Są nawiązania ale nie trzeba znać poprzednich.

Dlaczego na artworkach z gry Ciri ma ledwo zauważalną kreskę na twarzy, a
m.....9 - > Czy warto zaczynać "Sezon burz"? Z tego co pamiętam jak wychodziła to mia...

źródło: comment_2EbCv6WJIQY1bw95LQxG6FdEP8PHby3n.jpg

Pobierz
@Asterling: Aż z ciekawości przeczytam dzisiaj lub jutro ten fragment jeszcze raz, bo coś mi się nie wydaje :)

@Nobody: AA odnośnie jeszcze sezonu burz - odpuść sobie... Część pisana trochę na siłę, osadzone w czasach teoretycznie przed wydarzeniami z sagi, ale kompletnie nie wpisuje się w te czasy używanym słownictwem. Jak całą sagę oraz opowiadania o wiedźminie czytałem wielokrotnie, tak do tej części nie wrócę raczej nigdy. Nie warto
@Nobody: Ja odpowiem na to:

2. Czy fabuła gier wieśka 1 i 2 łączy się mocno z trójką? Chciałbym od razu zagrać w ostatnią, ale nie wiem czy nie ominie mnie dużo odniesień do poprzednich części.


O ile 1 jest wręcz pomijalna, tak do 2 jest trochę nawiązań (jest trochę starych postaci, sam wątek Triss, tłumaczy co się działo z Geraltem po pogromie w Rivii). Ogólnie warto przejść wszystko, skoro już
W którym momencie jakiś jednorożec ratuje przed śmiercią Geralta, bo coś nie kojarzę?


@robertx: Tutaj chodziło mi o samo zakończenie, nie wiem czy go uratował, ale się pojawił. Pewnie masz rację i trzeba kolejny raz sagę przeczytać, żeby wszystko zrozumieć. Ja nie znalazłem innego wytłumaczenia na jednorożce niż to, że Ciri była niewinną magiczną dziewicą, której siły jednorożców pomagają dla zasady.

znalazł urządzenie podsłuchowe z rurek i trąbek WTF?


@jozik:
@Asterling Zakończenie jest bezpośrednim nawiązaniem do legendy o Królu Arturze. Wyspa Jabłoni jest niczym innym jak mitycznym Avalonem. Takich nawiązań i mrugnięć okiem do czytelnika jest całkiem sporo. Nawet postać samego Geralta można uznać za archetyp Króla Artura.
Ja zakończenie zrozumiałem tak, że to Ciri uratowała Geralta i Yennefer nieświadomie przenosząc ich do miejsca, w którym mogli zostać uzdrowieni, a że był to mityczny Avalon...