Wpis z mikrobloga

Skończyłem czytać sagę o wiedźmaku ( ͡º ͜ʖ͡º). Było to moje drugie podejście. Kiedyś doczytałem mniej więcej do połowy i odpadłem. Teraz się udało, bo postanowiłem że nie zagram w #wiedzmin3 zanim nie skończę książek.

Moja trochę #niepopularnaopinia



W związku z tym mam także do Mirków z #ksiazki #wiedzmin #gry kilka pytań:
1. Czy warto zaczynać "Sezon burz"? Z tego co pamiętam jak wychodziła to miała słabe recenzje.
2. Czy fabuła gier wieśka 1 i 2 łączy się mocno z trójką? Chciałbym od razu zagrać w ostatnią, ale nie wiem czy nie ominie mnie dużo odniesień do poprzednich części.
3. Dlaczego na artworkach z gry Ciri ma ledwo zauważalną kreskę na twarzy, a w książce pół gęby zakrywa jej blizna? Czy jest to jakoś wytłumaczone? Czy po prostu musi być ładna i już, bo nikt nie będzie chciał grać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 37
@Nobody: Ja przeczytałem 6 książek, zostały mi 2 ostanie, Pani Jeziora i Sezon Burz. Zrobiłem sobie przerwę, mija właśnie 8 miesiąc od kiedy skończyłem czytać Wieżę Jaskółki. W międzyczasie przeczytałem wszystkie opowiadania z Maladie. Teraz czekam na jakieś fajnie promo, żeby kupić komplet książek w dobrych pieniądzach i zacząć czytać od nowa, a dwie ostatnie części zostawić sobie na deserek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Skoro...

... postanowiłem
@Nobody: Polityki oraz wszelkich królewskich i niekrólewskich przydupasów będę bronić, czasem jest to dobra odskocznia od irytujących przygód Ciri lub marudzeń Geralta. Chociaż to trochę opina starego wyjadacza, który już zna cykl wiedźmiński i przy kolejnym czytaniu zwraca uwagę na inne, ignorowane wcześniej wątki.
Co do pytań:
1. Spróbować możesz, ale nie zmuszaj się do czytania, bo "Sezon Burz" jest znacznie słabszy od poprzednich książek. Co nie znaczy, że nie ma
@Paszko_Rymbaba: "Może". Różni ludzie, różne gusta. Mnie się podobał, lecz jak OP chce sprintować do trójki, to stawiam ewentualność, że może mu się nie spodobać.
Ja przez jedynkę mam uraz do utopców ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Nobody: Jak sam uwielbiam wiedźmina i jego świat, tak się zgodzę z tobą jak cholera co do deus ex machiny, największą bekę to mam z tych ultra fanbojuf sapka, (tak tych którzy zamiast Andrzej albo Sapkowski zawsze mówią ,,mistrz sapkowski" XDD) zwłaszcza jak gdzieś napisałem gościowi, że Regis się nie może pojawić w nasępnym dodatku do wiedźmina 3 bo przecież jest #!$%@? trupem, a on do mnie że on żyje bo
@Nobody: Jestem tego samego zdania, przygody Geralta jako wieśmaka podróżującego od wioski do wioski były dla mnie o wiele ciekawsze niż spiski, wojny i po trzykroć przeznaczenie. Im dalej, tym gorzej.
@Nobody: 1. Sezon burz to zbiór opowiadań, które można umieścić przed, w środku i po zakończeniu sagi. Moim zdaniem pozycja warta przeczytania, bo dobrze uzupełnia niektóre wątki.
2. Samo przenoszenie save'a z jednej gry do drugiej dobrze wpływa na rozgrywkę, bo masz świadomość tego, że kontynuujesz opowieść, wiec warto ograć wszystkie trzy części. Dla mnie był to powód, dla którego drugi raz przeszedłem Wiedźmina 2, bo uzyskane za pierwszym razem zakończenie
@Whiteshadow: No nie wiem. Wioski z Velen również mają całkiem niezły klimat, i to nie tylko ze względu na dużo lepszą grafikę.

Sapkowski stosuje zagrywkę deus ex machina i wcale się z tym nie kryje. Nawet (uwaga, spojler)

Vilgefortz pod koniec sagi daje upust irytacji, że wszystko zbyt ładnie się zazębia, bohaterska odsiecz pojawia się w ostatniej chwili - jak w jakiejś durnej bajeczce dla dzieci.


Gra nie jest pod tym