Wpis z mikrobloga

W końcu i mnie dotknęła #logikarozowychpaskow

1. Kupuję telefon na #allegro
2. Natychmiast wpłacam kasę poprzez PayU
3. Paczka długo nie przychodzi...
4. Telefon z danych allegro nie odpowiada "nie ma takiego numeru"
5. Pierwsza myśl "Wyru**ali"
6. Wystawiam negatywa i zakładam spór w celu odzyskania hejsów
7. Nagle i ja dostaję negatywa oraz dzwoni tajemniczy numer
8. Tłumaczę babie sytuację a ta "żadnych PLNÓW nie otrzymałam co Pan pieprzy"
9. Sprawdzam wszystko na necie i allegro - oczywiście, że otrzymała
10. Po wyjaśnieniu telefonicznym dla tępej dzidy jak działa allegro i PayU odsyła hajsy

Finał:
11. W sporze na allegro otrzymuję odpowiedź

"Następnym razem niech pan sprawdza czy numer telefonu lub jakikolwiek kontakt jest aktualny do osoby od której chce coś pan kupić ! Niech pan rozwazy to w swojej mądrej główce ! Żegnam "

12. Okazuje się, że to ja jestem wszystkiemu winien (,) Moja wina, że dzida podała nieprawidłowe dane allegro oraz nie skonfigurowała konta PayU do wypłat. Oczywiście negatyw dla mnie jak najbardziej zasłużony
  • 46
  • Odpowiedz
Ja chciałem kupić ostatnio telefon przez allegro ale coś mnie tknęło i pojechałem do większego miasta nie daleko mnie.
Dostałem fajny telefonik używany z gwarancją taniej niż na allegro.

Allegro liczy tylko na marżę. Parę razy sprzedawałem gotowe strony www z użytkownikami i allegro obchodziła tylko marża. Nic więcej. Ja mogłem pisać, klient mógł pisać do nich, że coś jest nie tak. Odpowiedzi od nich zero, ale e-maile z zapłatą marży przychodziły
  • Odpowiedz
@TurboBlejzer: Możesz się odnieść do jej negatywa - i wyjaśnić sprawę, ew. możesz poprosić obsługę allegro o usunięcie negatywa. Niemniej współczuję. Ja dosyć mocno sprawdzam osoby, od których kupuję coś droższego. Na razie jedna osoba mi negatywa (od 15 lat jak mam konto) walnęła w odwecie.

BTW podaj w info o jakiego usera chodzi, zawsze można go ominąć.
  • Odpowiedz
@TurboBlejzer: Przez około 3 lata handlowałem zawodowo na allegro, skończyłem około 2007r. Problemy miałem głównie z niebieskimi paskami (może różowe jeszcze nie ogarniały allegro). Dorobiłem się wtedy znaczka Super Sprzedawcy. Zajmowałem się głównie skupem i sprzedażą telefonów komórkowych, do tego startery i naprawy na odległość. Nie oszukiwałem klientów, zawsze pisałem jak jest. Zdarzały się jednak denerwujące telefony, nawet bardzo denerwujące. Jak nie o czas wysyłki (wysyłałem zwykle tego samego dnia,
  • Odpowiedz
@Marcindj: Pracowałem w tej branży w trybie "stacjonarnym" i zawsze co chciałem się przymierzyć do wejścia na Allegro, to odpuszczałem - zawsze wychodziło mi, że więcej z tym problemów, niż opłacalnych zysków. Nawet dzisiaj przyszła mi do głowy nisza, którą teoretycznie możnaby pohandlować. Wszedłem - a tam ceny po kilkanaście, kilkadziesiąt złotych. Wiedząc, ile taki towar kosztuje u Chińczyka, po raz n-ty stwierdziłem "walić Allegro", dla paru zł zysku nie
  • Odpowiedz
@TurboBlejzer: czy kobita prowadzi firmę?
Jeżeli nie, bo możesz zrobić jej "uprzejmość" podpi...jąc ją do kontroli skarbowej.

Bo nawet osoba nieprowadząca działalności już po jednorazowym sprzedaniu nawet starego telefonu komórkowego ma obowiązek kupić kasę fiskalną i zarejestrować sprzedaż. (bo telefony są jednym z dóbr, na które nie ma zwolnienia).
(A jesli prowadzi działalność - wtedy też powinna mieć kasę, ale prawdopodobieństwo, że ma, rośnie.)
  • Odpowiedz
A to jeszcze nic, ja kiedyś miałem jeszcze lepszą sytuację :D. Sprzedawałem komplet mebli (stół + krzesła) i zadzwonił do mnie jeden jegomość chcący kupić ten zestaw.
Delikatnie wytłumaczyłem Panu jak allegro działa, że musi zalicytować czekać do końca aukcji. Jeśli wygra to stół jest jego. Podziękował i rozłączył się...
Tydzień później (dosłownie 5 minut po zakończeniu aukcji) dzwoni do mnie i mówi - że aukcja się skończyła, i zestaw został wylicytowany
  • Odpowiedz
Anyway troche rzeczy kupiłem, i naprawdę negatyw to ostatni krok. Zawsze przed wystawieniem negatywa jak cos nie dochodzi to najpierw tworze spor, a dopiero jak spór nic nie da to leci negatyw. Raz zresztą miałem kolesia który chyba założył mi z pięć sporów zanim wystawił neutralny komentarz. Drugiego dnia dostałem spór bo paczka jeszcze nie doszła, później dostałem kolejny spór bo paczka za długo idzie (a miało być wysłane normalnym, nie priorytetem
  • Odpowiedz