Wpis z mikrobloga

W końcu i mnie dotknęła #logikarozowychpaskow

1. Kupuję telefon na #allegro
2. Natychmiast wpłacam kasę poprzez PayU
3. Paczka długo nie przychodzi...
4. Telefon z danych allegro nie odpowiada "nie ma takiego numeru"
5. Pierwsza myśl "Wyru**ali"
6. Wystawiam negatywa i zakładam spór w celu odzyskania hejsów
7. Nagle i ja dostaję negatywa oraz dzwoni tajemniczy numer
8. Tłumaczę babie sytuację a ta "żadnych PLNÓW nie otrzymałam co Pan pieprzy"
9. Sprawdzam wszystko na necie i allegro - oczywiście, że otrzymała
10. Po wyjaśnieniu telefonicznym dla tępej dzidy jak działa allegro i PayU odsyła hajsy

Finał:
11. W sporze na allegro otrzymuję odpowiedź

"Następnym razem niech pan sprawdza czy numer telefonu lub jakikolwiek kontakt jest aktualny do osoby od której chce coś pan kupić ! Niech pan rozwazy to w swojej mądrej główce ! Żegnam "

12. Okazuje się, że to ja jestem wszystkiemu winien (,) Moja wina, że dzida podała nieprawidłowe dane allegro oraz nie skonfigurowała konta PayU do wypłat. Oczywiście negatyw dla mnie jak najbardziej zasłużony
  • 46
@TurboBlejzer: #!$%@?, jak się kupuje od osoby prywatnej to warto jednak wymienić maile albo telefony... Mojemu ojcu też wpłacili przez payu mimo że prosił o przelew na konto... No i musiał zakładać specjalnie konto w banku żeby móc wypłacić śmieszne 360 zł bo allegro wymaga własnego konta, albo przekaż pocztowy ale to musisz zrobić weryfikację, wysłać im dokumenty, a potem czekać do pierwszego...

Payu to porażka, którą allegro narzuca na sile...
@MikiPL: Jeżeli się handluje na Allegro to się akceptuje warunki jakie tam panują. Sam faktycznie robię tak, że jeżeli ktoś wyraźnie napisze w aukcji że nie życzy sobie PayU to wtedy pośle kasę przelewem tradycyjnym. Oczywiście jeżeli przy wystawianiu aukcji została zaznaczona odpowiednia opcja. Jednak jeżeli nic o tym nie ma to wysylam od razu przez PayU, a wymaganie żeby dzwonić i za każdym razem pytać - "woli pan Payu, czy
@Pipot: No widzisz... i nie zgodzę się... gdyby Allegro wprowadziło możliwość wyłączenia płatności PayU wymagając w zamian wprowadzenia danych do tradycyjnego przelewu to OK. Ale w tej sytuacji dla ludzi którzy chcą tam coś sprzedać właśnie sporadycznie, a nie HANDLUJĄ regularnie PayU może być uciążliwe. Nadal uważam, że kupując coś od osoby prywatnej, a nie od handlarza wygodniej i pewniej jest wymienić maile :)
No widzisz... i nie zgodzę się... gdyby Allegro wprowadziło możliwość wyłączenia płatności PayU wymagając w zamian wprowadzenia danych do tradycyjnego przelewu to OK.


@MikiPL: Ich cyrk, ich warunki ;)

Ale w tej sytuacji dla ludzi którzy chcą tam coś sprzedać właśnie sporadycznie, a nie HANDLUJĄ regularnie PayU może być uciążliwe. Nadal uważam, że kupując coś od osoby prywatnej, a nie od handlarza wygodniej i pewniej jest wymienić maile :)


Szczerze mówiąc
@TurboBlejzer: Dlatego jeśli czegoś nie potrzebuje "na teraz" wolę kupować na chińskich serwisach.
Jak dostanie się bubla czy cokolwiek złego się dzieje, kasa jest zwracana. Jest zupełnie inne podejście do kupujących. A na allegro z automatu powinno być, że jak sprzedający dostanie hajs to leci pozytyw. Na allegro program ochrony kupujących jest tragiczny. Jeśli tak się będzie utrzymywać to stopniowo będą tracić ludzi, zresztą to już widać po odsłonach allegro i
@TurboBlejzer: Ja kiedyś kupiłem książkę od typa i minutę po zakupie napisałem, żeby wysłał ją w ciągu 24h bo za tydz. wyjeżdżam z PL na miesiąc. Brak odzewu. Wysłałem maila jeszcze 2 razy. Żadnych zwrotów z demona poczty więc chyba doszło (bo niby czemu miało by nie dojść, takiego maila podał). Próbowałem się dodzwonić ale tel. wyłączony więc dzień przed wyjazdem wystawiłem negatywa. Zaglądam na allegro tydz. później w kafejce a
@Sartana: tylko czynnik ludzki wszystko psuje. Za takie numery jak podawanie fałszywych danych kontaktowych, olewanie kontaktu z klientem i nie wysyłanie opłaconych paczek w ciągu 24h (chyba, że na aukcji jest podany inny termin) powinno się karać bo to psuje nerwy i opinie wszystkim: sprzedawcy, kupującemu i allegro. Jedyny wyjątek to czynniki zewnętrzne. Sþóźnia się dostawa z Chin bo na oceanie sztorm albo jakiś strajk. Ale nawet to by trochę zmobilizowało
@TurboBlejzer: dlatego mam nadzieję, że Allegro kiedyś upadnie. Sam już tam nie kupuję prawie, od kiedy nie mieszkam w Polsce, ale zerowa w rzeczywistości ochrona kupujących, debilny system komentarzy... Super wygodne jest PayU, koszyk i w ogóle, ale obsługa to chyba jakiś żart. Ali ma najlepszy system, ale z kolei z jakichś 10 drobnych rzeczy, które stamtąd zamówiłem doszło jakieś 6. Pozostałe albo niezgodne z opisem, albo w ogóle nie dotarły.
Wyobraź sobie że nie każdy posiada konto w banku


@MikiPL:

No ale co mnie to interesuje? PayU to jest akurat jedna z niewielu rzeczy które allegro zrobiło dobrze, kupuję przedmiot, 2 kliknięcia i kasa jest natychmiastowo na koncie typa. A jak coś się #!$%@? to mogę zrobić chargeback z karty

A przelew? Zanim dojdzie to pół albo cały dzień, logowanie do banku, sranie itp. I żadnego chargebacka nie zrobisz. Do tego