Wpis z mikrobloga

Nowe auto w okolicy 60tys. Rodzina 3-osobowa w porywach do 5 osób, a jeżdżą ze wsi do miasta 10 lub 15km i po mieście stąd w grę wchodzi i benzyna i diesel chociaż ciężko w budżecie o coś. Aktualnie na tapecie jest #seat Ibiza 1MPI lub 1.2TSI i #mazda CX-3 z 2.0 120KM, ale do puli chciałbym dorzucić jeszcze #jeep Renegade, #subaru XV, #alfaromeo Giulietta.. Temat stale wałkowany, dwa pierwsze auta oglądane, ale nie jeżdżone (+ Renaulty, Peugeoty, Skody, Nissany, Hondy) i jestem w to angażowany, ale nie jestem jednocześnie w stanie pomóc, bo dla mnie 90% tych crossoverów i hatchbacków to wyglądające tak samo plastikowe kupy, a sam mam 30letniego Chevroleta z V8 pod maską, więc... Pytam o opinie i pomysły :)

Jestem niepocieszony, że #fiat robi z włoszkami tak paskudne rzeczy i #lancia oraz #alfaromeo mają ofertę dedykowaną chyba nikomu.. Rozumiem, że mogli zwinąć 159 po tylu latach, ale zastąpić ją Giulią, której chyba nawet kupić się nie da, a jeśli już to dziwacznie drogo? Brerę też zwinęli, a zostały jakieś zabawki. Lancia to w ogóle jakiś żart.. Jestem miłośnikiem amerykańców, ale ten mariaż z Chryslerem doprowadził do.. niczego? Co to za oferta w ogóle.. Delta była świetna i dziś by już taką jeździli gdyby były nowe, a nie tylko używki.

#ford Flex fajne auto w tych nudnych czasach, ale to co pościągają zza kałuży zwykle jest niewarte kupna. #dodge był i chyba znowu nie ma opcji kupna go w naszych warunkach?

Subaru ma dziwne opinie i jest drogie, ale karnąć się chyba warto - szkoda że Forester grubo ponad budżetem. Jeep sam nie wiem, bo Fiat zrobił sobie jakąś zabawkę i silnik a cena stosunek zdaje się niekorzystny chyba, że nadrabia wyposażeniem i jakością. Ogólnie budżet jest płynny i wiadomo, że się uwiążą z tym autem na lata, więc raz jest pomysł wydajmy 40k na byle pszczółkę, a innym razem jak już kupować to może coś lepsiejszego i ogląda się furmanki za 70..
#kiciochpyta #motoryzacja #kupautozmikro #samochody
SSDH - Nowe auto w okolicy 60tys. Rodzina 3-osobowa w porywach do 5 osób, a jeżdżą ze...

źródło: comment_RSPRjx96b53HpDW33F9kgNJd4VYiwoaa.jpg

Pobierz
  • 30
@kuraku: Dlatego uważam, że robił to jakiś geniusz - nie ma 159 ani Brery ani Delty, ale Giulii też jeszcze nie ma. To co jest? Ocet? Wszystkie marki chcą zaoferować coś w każdym segmencie, a włosi olali ten chyba najpoważniejszy.
@SSDH: Alfa jest reorganizowana. Giulia będzie dostępna w tym roku. W ofercie masz małe Mi.to i większą Giuliettę. Do tego sportowe 4c. Zresztą Giulia i 4c to wskazówki co do drogi Alfy :)
@SSDH Mam podobny problem ostatnio. Z tym ze ograniczylem sie do silnikow benzynowaych. Jak bys chcial kupowac teraz to alfa gulietta z wczesniejszego rocznika dostaniesz za 70tys. Fajnie wyposazona, a jezdzi sie nia cudownie. Ja sie zastanawialem jeszce na mazda 3 i skoda octawia bo zalezy mi tez na pojemnosci bagaznika. Ale w octavi to siebie nie widze. Testowalem tez golfa sportsvan, calkiem przyjemnie sie jezdzi, ale trzeba dac 80tys, a wyposazenie
@SSDH: kupiłem miesiąc temu jeepa renegade, co prawda nie wersje za 69 a za 126, ale jestem zachwycony. Prowadzi sie rewelacyjnie, jest bardzo wygodny. 100% polecam. Jak masz jakies pytania to pisz - dzis stuknęło mi 2000 km
@SSDH: powiem Ci kolego, że za 60 można mieć już dobrze wyposażonego rapida i ma to auto kilka plusów np: w #!$%@? miejsca z 2 rzędzie, mało który kompakt ma tyle miejsca a co dopiero segment B z którego wywodzi się rapid + 550L bagażnika w liftbacku robi robotę. To na prawdę fajne auto chociaż ja ze względu, że jestem mniejszy więc za mną więcej miejsca wybrał bym fabię kombi 1.2
@Kimchi: jest ładna, ale to napompowana trójka - dosłownie
@SSDH: a to ma być coś większego, mniejszego? na 10km to bym benzyny głównie szukał i ze względu na to co obecnie robią z silnikami celuj w mazdę albo hondę. Mazda wygrywa spalaniem i to znacznie, zerknij na autocentrum.
@elemenTH: Fabia? Proszę Cię, toż pod względem wykonania to jest tandeta (i mówię o tych najnowszych modelach 2014-2015). Mało jest chyba aż tak tragicznie wykonanych w środku samochodów. Wszędzie twarde plastiki, zero jakiegokolwiek komfortu. Rapid jest już sporo wyżej, ale imo nadal byłoby tym ciężko jeździć z przyjemnością...
@SSDH: Biorąc Giuliettę masz genialny design, fajne wnętrze, dobre wykonanie w środku, bezawaryjność (inb4 laweta i system doświetlania), sporo miejsca i co
Proszę Cię, toż pod względem wykonania to jest tandeta...Mało jest chyba aż tak tragicznie wykonanych w środku samochodów. Wszędzie twarde plastiki, zero jakiegokolwiek komfortu. Rapid jest już sporo wyżej, ale imo nadal byłoby tym ciężko jeździć z przyjemnością...


@Czipsu: po1. rapid ma środek z podobnych materiałów, wiele osób uważa że nawet gorsze od fabii, nie ma tam grama miękkiego plastiku i to jest jedyna wada. Wszystkie auta są świetnie zmontowane, nic
Biorąc Giuliettę masz genialny design, fajne wnętrze, dobre wykonanie w środku


@Czipsu: w giuliettcie też chyba nigdy nie siedziałeś, daleko tam jest do dobrego wykonania, szczerze mówiąc to jest tam tandetnie dopiero no ale wierzch jest miękki nie jak w fabii tylko w fabii plastiki na dole deski są lepszej jakości jak w giuliettcie.
@SSDH: przejedź się 308 1.2 130 koni w benzynie w HB, na prawdę idź do salonu i się przejedź bo za 70k możesz mieć taką w style+, ceny peugeota cennikowe to fikcja, z bomby dostaniesz z 10k rabatu.
@elemenTH: Siedziałem wiele razy w nowych Fabiach, Rapidem nawet jeździłem. I oba samochody są wykonane tandetnie. Może i nic nie skrzypi, ale to nie jest jedyny wyznacznik. Nie wyobrażam sobie dłuższej jazdy na tych fotelach, z tymi plastikami, z tą wiejącą z każdej strony tandetą. Octavia to pierwsza skoda, nad którą można się zastanawiać, bo stosunek cena/ jakość jest tam naprawdę dobry.
Giuliettą również jeździłem i nie powiedziałbym, że wykonanie jest