Wpis z mikrobloga

jest tu jakiś prawnik ? otrzymałem wezwanie sądowe do zapłaty za studia,uważam,że zrobili mnie w #!$%@? bo ani razu nie przysłali mi info,że zalegam z dodatkowymi opłatami.Studia kosztowały 350 za miecha,po roku ją rzuciłem a te #!$%@? po pół roku przysłali rachunek na 1.5 k zaległych opłat bo nie złożyłem wypowiedzenia,nawet jeśli jest to jakiś błąd bo mojej stronie to według mnie celowo czekali nie onormując mnie o narastającym długu,wystarczyłoby,że po pierwszym miesiącu odtrzymałbym wezwanie za jedną rate i wszystko bym wyjaśnił i złożył wypowiedzenie a tak wróciłem z zagranicy i taki prezent na mnie czeka
#prawo #studia
  • 44
@Hamouma: Wal bezpośrednio do nich i spróbuj się ugadać na jakąś ugodę. Wg prawa to Ty nie dopełniłes umowy i może się okazać że musisz zapłacić... Doczytaj jeszcze regulamin na jaki wyraziłes zgodę, czy tam nie ma czegoś o rozwiązaniu umowy w razie braku płatności...
@Hamouma:

jest to jakiś błąd bo mojej stronie

Nie wypisales sie z uczelni
nie musza spawdzac czy do niej codziennie chodziles bo by kazdego musieli sprawdzac
rachunek na koniec semestru
nie wziales papierow czyli ciagle byles ich sutdentem, nic nie zrobisz musisz placic. Cos tanie te studia.
@Hamouma: prawnik ci nie pomoże, twoim obowiązkiem było złożyć wypowiedzenie. Takie jest życie. A oni liczą za cały semestr mimo że płacisz miesięcznie. Poczytaj umowę
@jamesbond007: @jamesbond007: czyli nie ma sensu się odwołwać tylko płacic ? a jak się odwołam i przegram to jeszcze raz dojebią 600 zeta kosztów sądowych ? ja się wypisałem po oblaniu semestru,ale powiedziałem w dziekanacie,że chciałbym zachować status studenta do czerwca bab powiedziała,że ok tylko niech napiszę podanie o powtarzanie całego roku od nowa od przyszłęgo naboru ja na to,że ok a to było w styczniu, więc przez 5 miesięcy
@Hamouma: no bo powinienes przyjsc na koniec semestru i sie wypisac, ze nie chcesz powtarzac.
Podpisales umowe ponownego przyjecia na studia itp. Nic nie zrobisz.
To tak jakbys kupil telefon na abonament i po miesiacu wylaczyl telefon i myslal ze juz rachunku nie bedziesz placil bo z niego nie korzystasz
@japco: byłem przed godziną i powiedzieli,że sprawa jest w sądzie że nie ma szans na raty,ot zwykłe zimne babsko,eraz mi rodzice pokazali wezwania z uczelni jak byłem za granicą ale jedno z nich było o skreśleniu z listy studentów a drugie z wezwaniem z uczelni do zapłaty
@japco: no tak,tylko,że na odpisie jest napisana data 20 październik,na kopercie sądowej kurier napisał 29 grudnia,że nikogo nie zastał,przesyłke z in postu odebrałem po sylwestrze więc dlaczego tyle zwlekali z wysłąniem domnie pisma od 20 paź do 29 grudnia ?sami piszą,że od momentu postępowania naliczane są ustawowo odsetki(ciekawe jakie)mam zapłacić 1.506.07 z ustawowymi odsetkami plus 624 koszty procesu w tym kwotę 600 tytułem zastępstwa sądowego w terminie od dwóch tygodni otrzymania