Wpis z mikrobloga

jest tu jakiś prawnik ? otrzymałem wezwanie sądowe do zapłaty za studia,uważam,że zrobili mnie w c---a bo ani razu nie przysłali mi info,że zalegam z dodatkowymi opłatami.Studia kosztowały 350 za miecha,po roku ją rzuciłem a te chuje po pół roku przysłali rachunek na 1.5 k zaległych opłat bo nie złożyłem wypowiedzenia,nawet jeśli jest to jakiś błąd bo mojej stronie to według mnie celowo czekali nie onormując mnie o narastającym długu,wystarczyłoby,że po pierwszym miesiącu odtrzymałbym wezwanie za jedną rate i wszystko bym wyjaśnił i złożył wypowiedzenie a tak wróciłem z zagranicy i taki prezent na mnie czeka
#prawo #studia
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kawazrana: myślisz,że na nią pójdą ? bo w dziale windykacji nie chciałą słyszeć o żadnych ratach ani mojej żadnej argumentacji,poszukam w mieście radcy prawnego może mi pomoże jakieś zażalenie napisać
  • Odpowiedz
@japco: odsetki licza sie pd daty wymagalnosci roszczenia, wiec od terminu oplaty czesnego, takie bylo zadanie pozwu pewnie.
@Hamouma dostales tez pozew z tym nakazem. masz 14 dni od odbioru na zlozenie sprzeciwu, ale do sądu nie na uczelnie.
  • Odpowiedz
@kawazrana: odsetki w mojej uczelni to 50 groszy dziennie więc wychodzi 15 zeta za miesiąc,od kwietnia to ok 100 zeta ale nie podliczyli mnie nigdzie z odsetek,to co nawet jak zapłacę to co mam w papierach to nie wiadomo ile dokłądnie odsetek jeszcze im wiszę
  • Odpowiedz
@Hamouma: nie mam pojęcia czy na to przystaną, ale jak nie złożysz sprzeciwu w terminie do nakaz się uprawomocni i będziesz musiał płacić od ręki, a jak nie to pójdą do komornika. Sam zdecyduj.
  • Odpowiedz
@japco: no tak,dostałem w kwietniu pismo ze szkoły ,że żądają 1.462 zł a teraz na piśmie sądowym jest 1506.27 czyli to co narosło do tego czasu to odsetki ze szkoły ? w sumie to bez sensu skoro mam 50 groszy dziennie więc powinno być ok 100 zeta odsetek do tego czasu
  • Odpowiedz
@japco: 2 tygodnie na odwołanie mam od momentu fizycznego odebrania przesyłki nie ? czyli od 4 stycznia jak poszedłęm do in posta ? bez znaczenia,że typ mnie nie zastał w domu 29 grudnia ?
  • Odpowiedz
@japco: nie musiał, najprawdopodobniej podpisując umowę na studia i regulamin zaakceptował harmonogram opłat, a wtedy nie mają obowiązku wzywać go przedsądowo.
  • Odpowiedz
2 tygodnie na odwołanie mam od momentu fizycznego odebrania przesyłki nie ? czyli od 4 stycznia jak poszedłęm do in posta ? bez znaczenia,że typ mnie nie zastał w domu 29 grudnia ?


@Hamouma: tak, 14 dni od kiedy odebrałeś list. Sprzeciw to jest to słowo, nie zadne zażalenie, odwołanie czy inne pisemko.

no tak,dostałem w kwietniu pismo ze szkoły ,że żądają 1.462 zł a teraz na piśmie sądowym jest
  • Odpowiedz
@kawazrana:

bez komentarza w takim razie. Myślałeś, ze żartowali? czy co?

Z mojego doswiadczenia wiem, ze to jest normalne. Ludzie mysla, ze jak sie rzuci w kąt to urzad o tym zapomni. A my nigdy nie zapominamy ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@Hamouma: serio? odsetkami sie zajmujesz? to jest Twoj najwiekszy problem teraz, ze za malo naliczyli? ja nie czepiam sie odsetek, bo nie chce mi sie liczyc, poza tym nie widzac umowy nie ma co gdybac. Mowie o tym, ze dostales 8 czy 9 misiecy temu wezwanie i je olales, wtedy sie trzeba bylo ugoda interesowac. Ile Ty masz lat?
wplacasz powodowi tyle, ile masz w nakazie, jak sie obudza, ze
  • Odpowiedz