Wpis z mikrobloga

Pismo Święte na dziś!
Jaki z niego płynie morał? Nie nabijaj się z łysych, bo rozszarpią cię niedźwiedzie na rozkaz Pana Boga i c--j z tym, że jesteś jeszcze dzieckiem - bycie łysym nie jest zabawne!

#biblia #katolicyzm #religia #ateizm

O ile nie zgadzam się z podejściem ateistów, o tyle całkowicie rozumiem ludzi, którzy darowali sobie katolicyzm. Oto jedna z b. pouczających anegdotek zawartych w Biblii:

Dwa cuda Elizeusza

19 Mieszkańcy miasta mówili do Elizeusza: «Patrz! Położenie miasta jest miłe, jak ty, panie mój, widzisz, lecz woda jest niezdrowa, a ziemia nie daje płodów».
20 On zaś rzekł: «Przynieście mi nową misę i włóżcie w nią soli!» I przynieśli mu.
21 Wtedy podszedł do źródła wody, wrzucił w nie sól i powiedział: «Tak mówi Pan: Uzdrawiam te wody, już odtąd nie wyjdą stąd ani śmierć, ani niepłodność».
22 Wody więc zostały uzdrowione aż po dzień dzisiejszy - według słowa, które wypowiedział Elizeusz.
23 Stamtąd poszedł do Betel. Kiedy zaś postępował drogą, mali chłopcy wybiegli z miasta i naśmiewali się z niego wzgardliwie, mówiąc do niego: «Przyjdź no, łysku! Przyjdź no, łysku!»
24 On zaś odwrócił się, spojrzał na nich i przeklął ich w imię Pańskie. Wówczas wypadły z lasu dwa niedźwiedzie i rozszarpały spośród nich czterdzieści dwoje dzieci.
25 Stamtąd Elizeusz poszedł na górę Karmel, skąd udał się do Samarii.
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Stitch: no dobra, źle się wyraziłem - nie trzeba tego robić w ramach zorganizowanej religii :)

Nawiasem mówiąc - nie mam nic do katolików, jak wyznają nowotestamentowe wartości, to super, ale szukanie sensownego wytłumaczenia dla Starego Testamentu to robota karkołomna i moim zdaniem z góry skazana na porażkę.
  • Odpowiedz
@acowarddiesathousandtimes: ja bym powiedział, że ukazanie Starego Testamentu w pozytywnym świetle wymaga bardzo intensywnego gwałtu na logice. Oczywiście gwałtu owego dopuszczono się już wielokrotnie, co więcej, ludzie zaakceptowali ten stan rzeczy.

Sam ateistą nie jestem, co więcej, w wielu kwestiach z katolikami mi po drodze, ale to nie znaczy, że czasem ich nie powkurzam, niczym rasowy lewak :)

Bóg jak widać uważał, że mordowanie dzieci przez niedźwiedzie jest ogólnie spoko,
  • Odpowiedz
@djmatthaeus: no dokładnie, więc może czas po prostu powiedzieć, że to jest nieaktualne i nie, że "należy to interpretować jak najbardziej złożone metafory na świecie", tylko po prostu odrzucić tę historię o okrucieństwie i ludobójstwie w wykonaniu Boga i jego sterroryzowanej grupki fanatycznych wyznawców.
  • Odpowiedz