Wpis z mikrobloga

Taka sytuacja... Przy okazji nowego roku łaziliśmy sobie trochę po Tatrach i dotarliśmy do schroniska na Halę Kondratową. Tam przy herbacie poznaliśmy pewnego Białorusina, który dopytywał czy daleko stąd jest do schroniska Murowaniec bo pamiętał, że kiedyś tu szedł i było niedaleko. Cóż, Białorusin pomylił znacząco szlaki (Murowaniec jest po drugiej stronie Kasprowego ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), ale jakoś niespecjalnie się tym przejął. Dlaczego? Ano dlatego, że był zachwycony naszym krajem i chciał zobaczyć jak najwięcej. Serio pierwszy raz widziałem człowieka, który z takim entuzjazmem mówił o Polsce:
- Macie tu wszystko: góry, morze, lasy, architekturę i historię. Wszystko piękne i zadbane. Polska to wspaniały kraj: Karpacz, Kraków, Toruń - dosłownie wszystko mu się niezwykle podobało.
- U nas to tylko niziny, wysoka inflacja i Łukaszenko. Nie ma do czego wracać. Na szczęście moja żona jest z urodzenia Polką i łatwiej mi wyjechać do Polski.
Mówiąc o tym wszystkim gestykulował zamaszyście i oczy mu się świeciły jakby trafił do jakiejś wyśnionej krainy. Kiedy wstał od stołu zauważyłem, że miał do kurtki przypięty znaczek "I <3 PL" - było to tak miłe, że poczułem się niczym mieszkaniec Nowego Yorku, który widzi ludzi w koszulkach I Love NY :)
Dlaczego o tym piszę? Ano tylko dlatego, że dobrze czasem posłuchać takich rzeczy. Dobrze posłuchać, że ktoś docenia nasz kraj, że widzi jego plusy, że można o nim mówić pozytywnie, a nie tylko wciąż narzekać. Czego Wam Mireczki na Nowy Rok życzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#coolstory #truestory #polska #bialorus

Pobierz ksaler - Taka sytuacja... Przy okazji nowego roku łaziliśmy sobie trochę po Tatrach i...
źródło: comment_c2XXlOiONL8nMUPVMTmjo15TXY3zxdph.jpg
  • 26
@ksaler: Zdążyłem poznać już kilku ludzi z Białorusi i Ukrainy, głównie kobiet i mają wszyscy bardzo podobne nastawienie, przejawiające się zadziwiającym dla nas optymizmem życia w Polsce i perspektyw. Emigracja ludności z kresów do Polski w celach zarobkowych lub na studia, ucząc się języka polskiego może przynieść nam same korzyści. Choć i tak na tle europy wypadamy wbrew pozorom nie najgorzej, to różnica w rozwoju jest zauważalna. Dlatego każda taka informacja
Kiedy wstał od stołu zauważyłem, że miał do kurtki przypięty znaczek "I <3 PL"


@ksaler: Zauważyłem już kilka razy tego typu zachowania u imigrantów. Np. małe dzieci ukrianskiej rodziny z chorągiewkami na uroczystosciach 3 maja. Jest też imigrantka z Kijowa, która wrzucała fotki w bluzie z białym orłem. Ale ona ma dalekie korzenie polskie.

obrze posłuchać, że ktoś docenia nasz kraj, że widzi jego plusy, że można o nim mówić pozytywnie,
@ksaler: mieszkałem parę lat za granicą, po powrocie do kraju moja percepcja Polski całkowicie się zmieniła...
dawniej marzyłem ,żeby stąd uciec ustawić się gdzieś za granicą, teraz załatwiam pozwolenie na domek w mojej kochanej ojczyźnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Polska to piękny kraj jeszcze niech zaczną rządzić nami uczciwi politycy i będzie świetnie
@Kresowiak: nigdy nic nie wiadomo... niemcy swoją powojenną potęgę zbudowali przez to ,że jako amerykański wasal byli popowani ponieważ dla US byli ważni żeby zrównowarzyć siłę ZSSR.
wcześniej swoją potęgę zbudowali na tym ,że my jako ich geopolityczna konkurencja byliśmy nonstop najeżdżani ze wschodu, zachodu, południa i północy. Bogactwo nie jest dane raz na zawsze, wystarczy kryzys, recesja i centrale firm uciekną za ocean...