Wpis z mikrobloga

Taka sytuacja... Przy okazji nowego roku łaziliśmy sobie trochę po Tatrach i dotarliśmy do schroniska na Halę Kondratową. Tam przy herbacie poznaliśmy pewnego Białorusina, który dopytywał czy daleko stąd jest do schroniska Murowaniec bo pamiętał, że kiedyś tu szedł i było niedaleko. Cóż, Białorusin pomylił znacząco szlaki (Murowaniec jest po drugiej stronie Kasprowego ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), ale jakoś niespecjalnie się tym przejął. Dlaczego? Ano dlatego, że był zachwycony naszym krajem i chciał zobaczyć jak najwięcej. Serio pierwszy raz widziałem człowieka, który z takim entuzjazmem mówił o Polsce:
- Macie tu wszystko: góry, morze, lasy, architekturę i historię. Wszystko piękne i zadbane. Polska to wspaniały kraj: Karpacz, Kraków, Toruń - dosłownie wszystko mu się niezwykle podobało.
- U nas to tylko niziny, wysoka inflacja i Łukaszenko. Nie ma do czego wracać. Na szczęście moja żona jest z urodzenia Polką i łatwiej mi wyjechać do Polski.
Mówiąc o tym wszystkim gestykulował zamaszyście i oczy mu się świeciły jakby trafił do jakiejś wyśnionej krainy. Kiedy wstał od stołu zauważyłem, że miał do kurtki przypięty znaczek "I <3 PL" - było to tak miłe, że poczułem się niczym mieszkaniec Nowego Yorku, który widzi ludzi w koszulkach I Love NY :)
Dlaczego o tym piszę? Ano tylko dlatego, że dobrze czasem posłuchać takich rzeczy. Dobrze posłuchać, że ktoś docenia nasz kraj, że widzi jego plusy, że można o nim mówić pozytywnie, a nie tylko wciąż narzekać. Czego Wam Mireczki na Nowy Rok życzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#coolstory #truestory #polska #bialorus

ksaler - Taka sytuacja... Przy okazji nowego roku łaziliśmy sobie trochę po Tatrach i...

źródło: comment_c2XXlOiONL8nMUPVMTmjo15TXY3zxdph.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ciekaw byłem kresowiaków jeszcze, blogi ukrainek widziałem już


@dertom: Kilka osób mówi że ma polskie korzenie no ale to filmiki tego samego typu co te.
Jest chyba jeden kanał repatriantów gdzieś z Turkmenistanu, no ale to nie kresowiacy.
  • Odpowiedz
@szurszur: szkoda że nie ma zbiorczej relacji, coś jak aryocontent, o postrzeganiu Polski przez obcokrajowców. Byłoby bardzo przydatną odtrutką dla fali hejtu np tu na wykopie.
  • Odpowiedz
@dertom: Ja miałem w planach krótkie info na temat artykułów na nasz temat z krajów Europy srodkowej, ale jak sie nie zna języków to tłumaczenie przez translator jest meczące i łątwo o błedy i zaraz by sie niektórzy rzucili podważać wszystko. Pół biedy gdy to czeski czy słowacki bo można pomóc podobieństwem ale rumuński to już trudniej z tym sposobem. Na wegierskie strony to nawet nie wchodzę;)
Oczywiscie trzbea brąc
  • Odpowiedz