Wpis z mikrobloga

W czym jeździcie na moto ? Chwalcie się tutaj waszymi kurtkami/ kaskami/ rękawicami itp. Co polecacie/ a czego nie ? Na Czym można oszczędzić, na czym nie itp. Kupiłem wreszcie motocykl i powoli zabieram się za skompletowanie ubioru i nie bardzo wiem jak temat ugryźć. Chciałbym bezpieczny kask (ile należy wydać na kask ?), jakaś fajną tekstylną kurtkę z ochraniaczami (a najchętniej to jeszcze żółwia, czy jakiś podobny ochraniacz) i jakieś fajne jeansy motocyklowe.

#motocykle
  • 25
@matde: kask Icon Airmada malowanie Spaztyk Red
Kombinezon skóra: SPIDI RR
Kombinezon tekstyl: Seca Katana(kurtka) & Seca Bushido spodnie
Buty: Rebelhorn Pride
Rekawice: SPIDI STR 3
@matde: Kask powinien mieć atesty. Z tańszych masz LS2, niskie modele HJC. Generalnie poniżej tego nie schodź. Co do ubioru to buty muszą chronić kostkę, komplet tekstylny zapewni większą uniwersalność niż skóra, ale nie nadaje się na tor i do sportowej jazdy (zapomnij o sliderach).
Kask SHARK speedr. Kombi skóra ARLEN NESS nowy z wyprzedaży za 1800cbl myśle że adekwatna cena do jakości. Rękawice SHIMA rs1, buty ASTARS smx6. żółt z wyprzedaży za 40cbl ale leży super.
Nie kupuj tekstyliów 4Bikera. Niby fajne, dużo kieszeni, wygodne, przede wszystkim tanie ale miałem 2 ich kurtki i jedną parę spodni. Wszystko się podarło samo z siebie. Oddałem do sklepu i kupiłem skórę innej marki.

Seca zbiera raczej pozytywne recenzje.
@matde: Jaki motocykl, w sensie styl jazdy? Ciuchy do miasta, na tor, do turystyki czy do lasu?

Tania i uniwersalna kurtka tekstylna to Rebelhorn Duster 2. Są testy na necie, o choćby tu. Sam w niej jeżdżę, podpinka jest nawet ciepła, wentylacja w lato mi starczyła, kieszeni jest wystarczająco. Za 300 zł około ją kupiłem. Żółwia osobno musisz sobie kupić.

Spodnie mam Motoweara, model chyba Urban, dają radę, wygodne są,
@matde: miałem ostatnio ten sam problem co ty :] ja śmigam nakedem, właściwie to dopiero zaczynam.

Kask Scorpion EXO 500 - blenda, pinlock i pompka, ktorą dopasujesz kask dokładnie do policzków.

Kurtka Adrenaline Zenith - membrana, podpinka i da się zamkiem spiąć ze spodniami

Spodnie Adrenaline Gladiator - rownież ocieplane. Ocieplenie można na wiosnę wypiąć.

Rękawice Rebelhorn Flux - fajne ale jesienią ręce marzną ^^

No i butki Rebelhorn Pride -
Jeżeli chodzi o minimum w sprawie kasku to polecam HJC CS-14. Jest to najtańszy kask z poliwęglanu który zapewnia już większe bezpieczeństwo od termoplastiku. Niestety bez blendy i pinlocka ale za to cena ok. 350 cebulionów. Rękawice Shima ST-1, buty Rebelhorn HP-3
@matde:
Spodnie Modeka Mando
Kurtka Modeka Ventura GT - nie zamienię na nic innego
Kask Nolan N104 Evo biały - nie grzeje się tak, nieźle go widać
Buty TCX AirTech - dobra wentylacja
@matde: wyszłam z założenia, że zdrowie najważniejsze, więc nie oszczędzałam na kasku - Shoei GT-Air w dodatku z malowaniem, bo jak już wydaję 2 klocki na kask, to te kilka stówek nie zrobiło różnicy. Miał być HJC RPHA-ST, ale nie zgodził się z kształtem mojej głowy, a tu przynajmniej nie ma kompromisu bezpieczeństwo-blenda.

Buty Alpinestart SMX-plus - bo wygodne jak kapcie, ale teraz mnie wkurza wiązanie wewnętrznej skarpety.

Na początku jeździłam
Icon Airmada


@Stitch: Z kaskiem będę raczej celował w podobny pułap cenowy. A co do reszty to zobaczymy. Do wiosny jeszcze chwila jest na ogarnięcie ;)