Wpis z mikrobloga

Zarabiasz tyle ile warta jest twoja praca

Boże nie wiem czy śmiechać z takich tekstów czy płakać, bo jak osoba pisząca takie coś w końcu wyjdzie spod maminej spódnicy i zderzy się z rynkiem pracy to się zdziwi.
W budżetówce nie liczą się z tym w ogóle, i tak ratownik medyczny, który może ci uratować życie zarabia 2000zł na rękę, a szparka parząca kawkę dla korpośmieci w warszawskim biurowcu dostaje 4000 i ma tytuł Team's productivity manager. U prywaciarzy nie jest wcale lepiej, bo tam już liczy się tylko, żeby wycisnąć jak najwięcej za jak najmniej. A jak ci się nie podoba to #!$%@?. Chętnie #!$%@?ę, ale mieszkając w małym mieście być może to jedyny pracodawca jakiego znajdę.
Płaca za pracę nie jest uczciwa, jest zależna od położenia geograficznego, sąsiedztwa innych firm z branży, zarobków w danym mieście, widzimisię prezesa/rządzących i innych na które pracownik nie ma żadnego wpływu, może tylko przyjąć, że widełki w jego miejscu pracy będą od 1800 do 2300 i ich prawdopodobnie nie przeskoczy. A 500 km na zachód ta sama praca będzie miała widełki już 2500 do 3000.

#gorzkiezale #pracbaza #praca
  • 119
  • Odpowiedz
@Methagen:
#!$%@? kto to plusuje.....
Klasyczne #!$%@? lewaka zderzającego się z rzeczywistością.

źli prywaciarze majo a ja nie

Jak Ci nie pasuje ile zarabiasz to zmień pracę, albo się przeprowadź a jak jesteś taki alfa i omega w dziedzinie w której pracujesz to załóż swoją firmę i koś kasiorę śmiejąc się z #
  • Odpowiedz
jak osoba pisząca takie coś w końcu wyjdzie spod maminej spódnicy i zderzy się z rynkiem pracy to się zdziwi. W budżetówce nie liczą się z tym w ogóle

@Methagen: Budżetówka z rynkiem pracy ma niewiele wspólnego.
  • Odpowiedz
@Methagen: Zaraz się zlecą wykopki i będą #!$%@?ć o wolnym rynku i o tym że #!$%@? a tak na prawdę masz rację nie słuchaj ich większość tych idiotów korwinistów jak @Im_from_alaska: nigdy nie pracowało albo mają mentalność parobka i sługi który by jak by mógł to by zrobił gałę pracodawcy albo oddał by żonę za awans
  • Odpowiedz
@ibilon: bo w budżetówce małpa może przejąć urzędnika robotę po 15 min przeszkolenia dlatego jest to klan dla wybranych patusów którzy są takimi przegrywami że na rynku pracy by nie znaleźli pracy
  • Odpowiedz
Jesli odjac panstwowke to tak, haslo "zarabiasz ile warta jest twoja praca" jest prawdziwe, co z reszta sam udowodniles.

Masz bledy logiczne kolego, sam sie nimi zaorales.


@loczyn: Zrób mi coś będziesz miał do portofio albo za 100zł?! i co teraz?!
  • Odpowiedz
Zrób mi coś będziesz miał do portofio albo za 100zł?! i co teraz?!


@nidriove: Tak to sobie możesz mówić, ale ja Ci tego nie zrobię, bo mam zapytania warte 1000, 3000, 8000 zł :)
Szukaj dalej.
  • Odpowiedz
Zrób mi coś będziesz miał do portofio albo za 100zł?! i co teraz?!


@nidriove: tak jak byś wszedł do sklepu i powiedział, że chcesz telewizor wart 3000zł za 100zł, albo pozytywną recenzję - jak jest wart więcej, to zwyczajnie Ci odmówią, a pewnie wyśmieją. A jeżeli jesteś w sytuacji gdy chciałbyś za swoją pracę 500zł, a wszyscy oferują co najwyżej 100zł, to znaczy, że sam przeceniasz wartość swojej pracy. Gdzie
  • Odpowiedz
  • 0
@Methagen: Przecaniasz rolę pracodawcy w kwestii płacy. Otóż musi płacić na tyle dużo, żeby znaleźć chętnego do pracy, a z drugiej strony na tyle mało, żeby mu się to opłacało, cudów nie ma, wszystko zależy od rynku pracy, a ten jest skutecznie hamowany m. in. przez tzw. pozapłacowe koszty.
Niestety żyjemy w kraju, w którym ludzie bardzo chce mieć jak w europie zachodniej (etatyzm/socjalizm), jednocześnie zapominając, że socjalizm potrzebuje najpierw
  • Odpowiedz
@Im_from_alaska: a co, może świat jest uczciwy?
Nie jest i jak najbardziej można na to narzekać, że świat jest ogólnie do dupy poukładany.
W narzekaniu nie ma nic złego. W krytykowaniu idiotycznych powiedzonek również.

Problem zaczyna się, gdy ktoś chce gospodarkę ustawą naprawiać.
  • Odpowiedz
@Methagen:

który może ci uratować życie zarabia 2000zł na rękę, a szparka parząca kawkę dla korpośmieci w warszawskim biurowcu dostaje 4000 i ma tytuł Team's productivity manager.

Trochę popłynąłeś. Tyle to szparka zarabiała 10 lat temu. Korpo nie w ciemię bite, jak zorientowały się, że mają do dyspozycji nieskończony rezerwuar polaczków-słoiczków które zrobią laskę za sam przywilej pracy w chromowanych zamczyskach mordoru, odpowiednio obniżyły stawki. Odpowiednio, czyt. na pysk.
  • Odpowiedz
ratownik medyczny, który może ci uratować życie zarabia 2000zł na rękę


@Methagen: Jak wycenia swoją usługę w kontrakcie 15pln/h to tak jest. Jeżeli szanuje swoją pracę, kwalifikację i przede wszystkim pacjentów to zawoła więcej. Każdy chciałby trafić na wypoczętego RMa, który jest pełny sił niż na takiego, co #!$%@? na 2-3 etaty i ledwo co widzi.
Jak zauważyłeś - Ty sam jesteś kowalem losu. Jak chcesz #!$%@?ć za 2k to
  • Odpowiedz
@Sebeq92: wszystko jest fajne w twoim przykładzie, tylko że sklep dzięki kasjerce zarabia NIC, kasjerka jest tylko obciążeniem 2000zł, koniecznym ale obciążeniem, swoją pracą nie generuje żadnej korzyści dla pracodawcy - jest złem koniecznym, bo ktoś musi liczyć i pobierać pieniądze
dlatego też nigdy nie dostanie podwyżyki - bo pracodawca minimalizuje straty - nieważne, że nie ma jednego oka, nieważne że jest opryskliwa itd itp. nie opłaca się inwestować w
  • Odpowiedz
@OstrzeKtoreZabijaLewakow: ja po przeczytaniu w sumie jeden wielki meh, wpis jakich wiele o tym temacie.

Ale widać, że niektórzy jakby spotkali opa to by go chyba maczetami pokroili.

Ciekawe, że uważają, że stoją wyżej od niego w hierarchii społecznej jednocześnie zachowując się jak internetowe sebixy plujące jadem. Skąd w was tyle agresji, nie możecie już spokojnie mu przekazać swoich racji?
  • Odpowiedz
wszystko jest fajne w twoim przykładzie, tylko że sklep dzięki kasjerce zarabia NIC, kasjerka jest tylko obciążeniem 2000zł, koniecznym ale obciążeniem, swoją pracą nie generuje żadnej korzyści dla pracodawcy - jest złem koniecznym, bo ktoś musi liczyć i pobierać pieniądze

dlatego też nigdy nie dostanie podwyżyki - bo pracodawca minimalizuje straty - nieważne, że nie ma jednego oka, nieważne że jest opryskliwa itd itp. nie opłaca się inwestować w lepszą kasjerkę -
  • Odpowiedz