Wpis z mikrobloga

Zarabiasz tyle ile warta jest twoja praca

Boże nie wiem czy śmiechać z takich tekstów czy płakać, bo jak osoba pisząca takie coś w końcu wyjdzie spod maminej spódnicy i zderzy się z rynkiem pracy to się zdziwi.
W budżetówce nie liczą się z tym w ogóle, i tak ratownik medyczny, który może ci uratować życie zarabia 2000zł na rękę, a szparka parząca kawkę dla korpośmieci w warszawskim biurowcu dostaje 4000 i ma tytuł Team's productivity manager. U prywaciarzy nie jest wcale lepiej, bo tam już liczy się tylko, żeby wycisnąć jak najwięcej za jak najmniej. A jak ci się nie podoba to #!$%@?. Chętnie #!$%@?ę, ale mieszkając w małym mieście być może to jedyny pracodawca jakiego znajdę.
Płaca za pracę nie jest uczciwa, jest zależna od położenia geograficznego, sąsiedztwa innych firm z branży, zarobków w danym mieście, widzimisię prezesa/rządzących i innych na które pracownik nie ma żadnego wpływu, może tylko przyjąć, że widełki w jego miejscu pracy będą od 1800 do 2300 i ich prawdopodobnie nie przeskoczy. A 500 km na zachód ta sama praca będzie miała widełki już 2500 do 3000.

#gorzkiezale #pracbaza #praca
  • 119
  • Odpowiedz
  • 0
@Methagen: zawsze możesz otworzyć własną firmę i oferować inne warunki. ale jak już staniesz po drugiej stronie to się nagle okaże że to nie jest takie proste
  • Odpowiedz
@headhunter13: lol... lekarze w Polsce do 35 roku życia zarabiają totalne gówno... Nawet nei dostają pieniedzy na stazu tylko jakieś totalne ochłapy... Sorry, ale jako 17-letni dzieciak dorabiałem w korpo na słuchawce z rzadkim jezykiem (nie jestem Polakiem) i wyciągałem wtedy 6400 netto. Wielu lekarzy takiej kasy nie widzi w ciągu miesiąca- poza tym moja praca polegała na mówieniu czy paczka zostala wyslana albo gdzie jest ... Nieprownywalne mniejsze obciążenie,
  • Odpowiedz
@Kierownikdzialuzycie000: tyle, że w Poslce brakuje pielęgniarek, przeciętny lekarz pediatra ma prawie 60 lat, brakuje juz studentów! medycyny- ale i tak jest problem ze specjalizacjami (w niektórych województwach miejsc na dną specjalizacje jest róne zero!). Potem wielu z nich robi staże za darmo. I zdziwienie, ze kolejki do endokrynologa czy innego kardiologa. Dobrze zarabia sie tym, którzy moga swoją pracę sprzedawać zagranicznym klientów- np. taką branżą jest cały SSC -
  • Odpowiedz
@Faszozysz: Służba zdrowia to budżetówka jak więc to porównać do takiego spawacza?

Niskie pensje lekarzy i pielęgniarek wynikają z finansów naszego państwa. Nic dziwnego, że lekarze uciekają za granicę gdzie mają kilkukrotnie wyższe zarobki. Tylko jak to się ma do tego co OP napisał na początku, czyli braku sprawiedliwości i do tego co ja napisałem?
  • Odpowiedz
lekarze w Polsce do 35 roku życia zarabiają totalne gówno.

@Faszozysz: Mój facet ma 31 lat, jest lekarzem, konkretnie okulistą dziecięcym i ostatnio kupił sobie kamienice takie gówno zarabia. Jego znajomi zresztą zarabiają podobnie, poza tymi których zaproszono do Stanów aby zarabiali jeszcze większe gówno.

a szparka parząca kawkę dla korpośmieci w warszawskim biurowcu dostaje 4000 i ma tytuł Team's productivity manager.

@Methagen: Idealny przypadek zazdrości osób gardzących
  • Odpowiedz
uwielbiam te watki. hurr durr otwierajcie swoje firmy, hurr durr trzeba bylo sie uczyc, hurr durr trzeba bylo zostac prawnikiem. tak, wszyscy zostanym prawnikami i biznesmenami. juz nie wspominajac, ze niektorzy od samego startu maja lepsze geny, pieniadze na edukacje/start swojego biznesu/kontakty itp itd. akysz. gincie w plomieniach supernowej, ktore mam nadzieje kiedys dosiegna ten ziemski padol.
  • Odpowiedz
@Sebeq92: "Kasjerka w sklepie nie zarabia mało dlatego, że daje mały zysk pracodawcy." poprawka - kasjerka nie daje zysku, zysk zależy od tego, kto wybral polozenie sklepu, wybral towar, wybral wystrój, polityke cenowa, wylozyl kase na towar, kase na "podcięcie" konkurencji.
  • Odpowiedz
@Faszozysz: "lekarze w Polsce do 35 roku życia zarabiają totalne gówno..." ale i gówno potrafią. Powinni mieć płacone za wyleczenie a nie leczenie i próbowanie "a nuż się uda". O ich kulturze przemilczę.
O mało te #!$%@? nie zabili mi ojca przez swoje zaniedbanie.
  • Odpowiedz
@Porcelanowa: hahah, dobre sobie - i nagle ci wszyscy lekarze robiący specjalizacje i zarabiający mierną kasę (marzący o tym, aby po specjalizacji zarabiać 12 000zł miesiecznie - były na wykopie wyniki ankiety) stać na kamienice - wow. Ceikawe czemu jeżdzą starymi gratami albo przez prawie 10 lat wynajmują mieszkania na spółkę z innymi stażystami. Wiem, ile zarabiają polscy młodzi lekarze, bo obracam sie w tym środowisku ze względu na siostrę
  • Odpowiedz
@tomaszk-poz: Polscy lekarze są naprawdę dobrzy- mówię o młodym pokoleniu (są też leserzy i totalne lamusy, ale to raczej w grupie starych wyjadaczy). Nigdzie na świecie nie płacisz za wyleczenie. W wielu krajach za to trzymają się jak najdłużej w szpitalu (w Polsce starają sie robić badania dość szybko, bo jestes kosztem - trzymają co najwyzej do 4 doby, bo wtedy NFZ zwraca) i mozesz lezeć tydzień bez badań -
  • Odpowiedz
@Faszozysz: Jaka darmowa? Dostaja ile dostaje. Jak im się nie podoba, niech zmienią pracę.
Jest jakiś przymus bycia lekarzem czy jak? Jak pracuje widocznie mu sie oplaca.
Skoro poziom ich pracy ma zależeć od pensji to lepiej żeby nie pracowali. Dziwnym trafem prywatnie nie trafiłem na niegrzecznego lekarza, dziwne, nie. Pensja z NFZ to po czesci tez moje pieniadze. Wyobrazasz sobie, żeby np. motorniczy był niegrzeczny i sprowadzal smiertelne niebezpieczeństwo
  • Odpowiedz
@piotrmodski: Wielka Brytania była potęgą kolonialną, ze względu na położenie poniosła stosunkowo niewielkie straty w Pierwszej i Drugiej Wojnie Światowej, była i jest w czasach powojennych jednym z najbliższych sojuszników U.S.A. Nie mieli przerw w państwowości, ani poważniejszych problemów z brakiem gotówki. Myślę, że ich gospodarka mierzy się z trochę innymi problemami, niż nasza, a co za tym idzie mogą sobie pozwolić na to, żeby płacić pani Wiesi tyle, żeby
  • Odpowiedz
@tomaszk-poz: pochodzę z rodziny żydowskiej i z kredytami mi zdecydowanie nie po drodze. Jak ktos pisze, że go na cos stać, to ma gotówkę, ewentualnie pożyczka rodzinna, a nie z banku na 40 lat... Chociaż zapomniałem, ze w Polsce nie ma podatku katastralnego i innych wysokich ubezpieczeń, do tego banki są hojniejsze w Polsce (w CH max 1/3 miesięcznych zarobków jako rata).

Co do lekarzy- tak, są leserzy i patolnia
  • Odpowiedz