Wpis z mikrobloga

Jakie ćwiczenia dla osoby,która chciałaby ćwiczyć ale ma problemy z układem pokarmowym? Niezdrowego jedzenia już nie jadam jak kiedyś ale przydałyby mi się ćwiczenia żeby te parę kilo zrzucić. Wykryli jakieś nadżerki mi w gastroskopii z rok temu ale ile tak cholera można jak zaczynam ćwiczyć to mnie boli. A chcę wkońcu ruszyć dupę,pomóżcie już nawet ścisnę zęby ale chce zrzucić to co niepotrzebne. #cwiczenia #dieta #fitness
  • 12
@ronica: nie spodziewaj się tutaj zbyt wielu poważnych odpowiedzi. Lektura jakiejkolwiek porządnej książki o ćwiczeniach powie Ci, że 60-70% sukcesu to jest dieta. Nie jakaś konkretna tylko ogólna MŻ (Mniej Żreć). Jak chcesz dorzucić do tego ćwiczenia to dobrze (jak zaczniesz ćwiczyć bez diety to gówno da)! Jeśli masz takie problemy to może wpierw wypadałoby je ograniczyć, żeby zacząć się ruszać? Inaczej sport będzie CI się kojarzył z bólem i podświadomie
@ladzik: no widzisz w tym sęk że własnie mniej jem. A waga rośnie nie wiedzieć czemu. Od roku na samej wodzie jak coś chce do picia albo gorzka herbata. Może przez głodzenie jest odwrotny efekt.
@ronica: a widzialeś/aś kiedyś takie duże brzuszki u afrykańskich dzieci? Skąd one przecież też prawie nie jedzą? Głodzenie się jest najgorszym sposobem na schudnięcie. Organizm czuje, że dostaje mniej kalorii niż mu potrzeba. Jeśli różnica jest mała (około 400-500kcal) to zużywa tkankę tłuszczową = wtedy chudniesz. Jeśli różnica jest większa organizm wpada w szok, boi się że chcesz go wykończyć więc ogranicza działanie organów wewnętrznych (w tym i żołądka) czyli spada
@ladzik: tzn to nie jest glodzenie źle to ujełam, poprostu jem z trzy posiłki dziennie a i tak czuję się głodna po czym pojawia się ten ból. Przy tych dolegliwościach podobno trzeba jeść 5 posiłków ale małych. Tyle że cały czas jestem poza domem i nie mam kiedy przygotowywać sobie zdrowych potraw i najczesciej poszukuje cos szybkiego i latwego do zrobienia.
@ronica: Trudno to zdiagnozować. Tak czy siak skoro jest ból to szukaj pomocy u specjalistów, a jak to wyeliminujesz (trzymam kciuki) to wtedy na mikro szukaj porady.
@ladzik: Dzieci w afryce maja takie brzuchy nie z nie jedzenia a z powodu braku bialka w diecie, przez co nie maja mięśni i wnętrzności wychodzą na wierzch. Co MŻ największa głupota, jeść trzeba odpowiednio, dobrać odpowiednia dietę do schorzenia, tym zajmuje sue dietetyk, kim jestes że dajesz komuś takie rady?
@ronica: Nie trzeba jeść 5 razy dziennie, wystarczy jeść odpowiednio kaloryczne jedzenie o (uwaga!) regularnych porach, nauczyć organizm. Jeśli jesz 3 posilki staraj się jeść co 4-5h zawsze o tej samej godzinie, i nie podjadać miedzy tym. Wtedy zobaczysz że zrzucisz pare kg, nie bedziesz ciągle głodna i uregulujesz sobie dobrze dzień.