Wpis z mikrobloga

#ewatylman Tak sobie myślę... wczorajsza wizja lokalna wykluczyła pewne możliwości i sprawiła, że inne stały się bardziej prawdopodobne. Co powiedzie na przeprowadzenie eksperymentu mającego na celu wepchnięcie do rzeki worka lub czegokolwiek zaopatrzonego w kamizelkę ratunkową oraz linę i sprawdzeniu czy możliwe jest odpłynięcie ciała wraz z nurtem. Od razu uprzedzam, że przez "czegokolwiek" nie mam na myśli @insanebelieve (wybacz mi za takie przyrównanie) jakby to zasugerował @davincicode (tak, tak... już ja wiem co ci tam w głowie siedzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Wiem, że pomysł zwariowany i niebezpieczny, ale co o tym sądzisz @i_pan_pawel? Taki eksperyment wykluczyłby albo potwierdził wersję utrzymywaną przez prokuraturę, a nam otworzył drogę do dalszych spekulacji.
  • 137
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

A i jeszcze takie spostrzeżenie. Kiedy nurkowie dość dokładnie sprawdzali dno Warty po i obok mostu Rocha w dniu kiedy wytypowano 3 punkty, gdzie najprawdopodobniej miało znajdować się ciało według mnie stało się coś dziwnego. W drugim punkcie podobno coś przecięło skafander nurka i to jego wyciągali na brzeg. Do trzeciego punktu wyruszył nowy nurek, ale nie sprawdzili już tego punktu tego samego dnia. Dlaczego świeży nurek nie mógł poświęcić 20 min
  • Odpowiedz
@fl4izdn4g: A do tego wbrew temu, co mówi miejska legenda łatwiej jest laikowi wykonać skutecznie zewnętrzny masaż serca, niż efektywnie dmuchnąć, co sam zresztą widziałem na kursie. Laicy dopóki rzeczywiście nie nauczą się dmuchać (czyt. 100% skuteczności dmuchnięć na fantomach) powinni wręcz wykonywać same uciśnięcia.
  • Odpowiedz
@worldmaster: Robili nurkowie, owszem, ale jak zwykle nie podano do wiadomości publicznej informacji z efektów, wyliczeń. Wykop jak zwykle musi do wszystkiego dochodzić samemu na zasadzie wykluczania niektórych teorii i faktów. Sprawa jest już zamiatana pod dywan. Przykładem jest artykuł,,fakty i mity", choć nie przeczę..dobrze jakby nurkowie podzielili się informacją publicznie. Informację np. o katowaniu podano nam- a raczej zdementowano dopiero jak na wykopie zaczął być przeprowadzany eksperyment(wizja lokalna) i
  • Odpowiedz
@i_pan_pawel: Tylko z widzenia ;)..a ta bałtycka..trochę inspiracji Gombrowiczem nie zaszkodzi;], Pewien filozof powiedział nawet, że ,,woda ma to do siebie, że spływa do głównej rzeki i potem do morza"( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz