Wpis z mikrobloga

Dobra, odpowiedz proszę szczerze - dlaczego jeszcze NIE jesteś weganinem?







  • 90
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

propsy za wrzucenie islamu do wpisu o wege :D


@grecki: przecież nie jestem Korwinem, żeby mówić o feministkach, gejach i hitlerze. Idę spać, bo jutro muszę się wyspać na jutrzejsze gwiezdne wojny

  • Odpowiedz
@grecki: Ale żeś bul d--y wywołał.
To ja powiem coś od siebie:

Dlaczego nie jestem weganinem? Bo nie czuję takiej potrzeby. Mając dietę bogatą w mięso oraz warzywa w żaden sposób nie czuje się źle czy niezdrowo. Nie jestem tak jak ty sportowcem i nie potrzebuje kurczowo trzymać się diety i nad nią ciężko pracować aby perfekcyjnie dobrać ją pod mój organizm. W twoim przypadku najlepiej zadziałała dieta weganska -
  • Odpowiedz
@grecki: Jennings, Bradley są weganami, więc można połączyć zdrowy tryb życia z brakiem białka zwierzęcego. Jednak mnie naprawdę nie interesuje ochrona zwierząt, ich ból. Lubię smak mięsa, jakby rzeźnie były ze szkła, to dalej bym wsuwał karkóweczkę i zagryzał kurczakiem z chowu klatkowego.
  • Odpowiedz
@grecki: a ja mam tak samo jak ty. też już praktycznie nie jem nic odzwierzęcego (chyba tylko mleko, po prostu nie smakują mi żadne ekwiwalenty) i poprawiłem swoje wyniki (chociaż ja nie uprawiam sportu zawodowo czy nawet pół-zawodowo) i generalnie czuję się lepiej.

śmieszne, że u mnie powodem zmiany diety nie była spowodowana (przynajmniej na początku) jakimiś pobudkami zdrowotnymi. ot, chciałem się przekonać czy będę umiał gotować tak dobrze jak
  • Odpowiedz
@grecki: Bo lubię jeść mięso- jednocześnie uważam, że Polacy jedzą za dużo mięsa i dobrze byłoby zmniejszyć ilość jego spożycia. W tym celu jednak wcale nie trzeba przechodzić na weganizm czy wegetarianizm. Też nie trzeba kupować mięsa z hodowli - można samemu zapolować albo kupić dziczyznę.
Empatia? Mnie nie wzburza zabijanie zwierząt przez zwierzęta (w tym przez człowieka też bo człowiek to też zwierzę).
Dodatkowo nie lubię jak do sposobu
  • Odpowiedz