Wpis z mikrobloga

Trochę #polityka trochę #sceptycyzm i #racjonalizm. Przy okazji prac dzisiejszej komisji dowiedziałem się, że posłem #pis został pan Dominik Tarczyński, który zapraszał do Polski rzekomą mistyczkę syryjską Myrnę Nazzour (moim zdaniem to oszustka ale to szczegół). Znalazłem właśnie dość ciekawy artykuł o panu pośle sprzed jego poselskiej kariery.

https://gloria.tv/media/5vsMM7PgnXu

i taki kawałek czytamy

Przed Myrną stowarzyszenie, któremu prezesuje Tarczyński, sprowadziło Helen Quinlan, pielęgniarkę z Irlandii głoszącą, że Bóg ją powołał do uzdrawiania innych. W Polsce była też Gloria Polo, kolumbijska dentystka, która opowiada, że jej ciało zostało rażone piorunem oraz zwęglone, jednak wolą Pana było przywrócić ją do żywych, by dawała świadectwo. Wskrzeszenia są częstym tematem spotkań, które prowadzi ksiądz z Ugandy John Bashobora. Ściągnęło go oczywiście stowarzyszenie Tarczyńskiego, które za 35 zł sprzedaje film z jego pobytu w naszym kraju. Ponoć dzięki pośrednictwu Johna Bashobory Bóg wskrzesił już kilka osób.


Moim zdaniem warto wiedzieć kogo wybraliśmy.

Może zainteresować #religia i #ateizm.
#bashobora
wrrior - Trochę #polityka trochę #sceptycyzm i #racjonalizm. Przy okazji prac dzisiej...

źródło: comment_zSgtAxS8egzjXWTDPTJ62o7bNHBHeQN1.jpg

Pobierz
  • 5
@Januszek_z_Koluszek123: Ale czy można zgłaszać reklamacje, w przypadku nienależytego wykonania usługi?

Jeszcze ostatni akapit z artykułu, jakby komuś się nie chciało czytać całości

- Nie wierzę - prof. Zbigniew Mikołejko, kierownik Zakładu Badań nad Religią w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN, kręci głową na wieść o tym, że w Polakach jest zainteresowanie tego typu historiami. - To rzeczy popularne w krajach silnie zdesakralizowanych - tłumaczy. - Coś, co nazwać można dzikim