Wpis z mikrobloga

Jest weekend, są ciasteczka! Upiekłam jedne z ulubionych ciastek mojej Mamy. W sumie nieciężko o to, bo o ile się nie obżera, o tyle większość słodkiego lubi :P Niemniej moje są o wiele zdrowsze, w sumie nie wiem jak smakują, ale próbowałam samego nadzienia i samego ciasta przed upieczeniem i chyba są zajebiste ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mame się ucieszy na święta ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gotujzmatra #gotujzwykopem #paleo #bezglutenu
Pobierz matra - Jest weekend, są ciasteczka! Upiekłam jedne z ulubionych ciastek mojej Mamy. ...
źródło: comment_DQiEXNqpPPwR02aXnw8MRMG8HnP66JAH.jpg
  • 12
@Aagra: @austra: @Juppi_: @Shagga: to są mince pies z mincemeat'em ( ͡° ͜ʖ ͡°) mój przepis jest nieco okrojony, bo nie udało mi się kupić świeżej żurawiny i nie dodałam skórki z pomarańczy, bo owoców za bardzo nie jadam, więc nie miałam, ale można kombinować. Tu macie spisany:

SKŁADNIKI:
[ok 500ml]
- 2 niewielkie jabłka [ok 200g, u mnie jedno słodkie, jedno kwaskowe]
-
@Engma: oczywiście - napisałam nawet - to zwykłe kruche ciasto w wersji paleo, można zrobić sobie jakieś nie wiem, bezglutenowe, wegańskie czy standardowe - jak kto lubi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ja bym tylko do mincemeata dodała więcej alko ( ͡ ͜ʖ ͡) trochę pomarańczy i posiekałabym większą ilość bakalii niż posiekałam, ale i tak jest w pytę

@Engma: tzn wiesz co, mąka kokosowa nie daje jako tako aromatu. Ciasto w smaku jest nieco inne, ale to nie jest tak, że smakuje jak kokosanki (: