Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się kogo bardziej boli dupa o #petru i #nowoczesnapl
1) Korwinistów którzy ubolewają nad tym, że wystarczyłoby umieć się wypowiedzieć w TV i przestać regularnie co jakiś czas gadać głupoty, aby sprzedać w miarę wolnorynkowe poglądy
2) PiSowców którzy pod płaszczem dobrej zmiany, łyknęli socjalizm, zawłaszczanie służb, mitologizację smoleńska a to wszystko oczywiście z wierzchu przykryte katolicką twarzą.

Jak może kogoś dziwić fakt, że skoro PO się skończyło, to Nowoczesna zajmuje miejsce lidera opozycji? Łączy względnie liberalne stanowiska światopoglądowe z rozsądnym podejściem do gospodarki. Z tego co wiem, to bardzo wielu ludzi ma właśnie takie a nie inne poglądy.
Nie wiem też czy wszyscy już zapomnieli, że PO w czasach swoich najwiekszych sukcesów, miało bardzo sensowny program. Bez powodu wyborów nie wygrywało.

#polityka #4konserwy #neuropa
  • 45
@macq2309: Myślę obie te grupki mają ból dupy. Choć ja nie mam, a to mimo, że należę do tej 1 grupy. Po prostu jeszcze dużo czasu jest do wyborów - wiele się może zmienić, nowe twory mogą powstać, a inne upaść. A niektórzy reagują panicznie jakby miały się one odbyć w tą niedziele...
No i śmieszy trochę hipokryzja...mówią o złych sondażach, ale jak pojawił się "dobry" sondaż dla pisowskich komunistów to
@macq2309: Jednych i drugich piecze chociaż z innych powodów. Za to dla obu grup wspólną cechą jest emocjonalne podejście do tematu, natomiast fakty traktują wybiórczo i instrumentalnie - wtedy kiedy świadczą na ich korzyść lub kiedy można nimi pogrążyć przeciwnika.
To paradoks, że jedni i drudzy najgłośniej wołają o patriotyzmie ale w ich zachowaniu więcej jest anarchizmu i destrukcji, niż konstruktywnej pracy na rzecz wzmacniania wspólnych wartości narodowych. Oni najmocniej zarysowują
No i śmieszy trochę hipokryzja...mówią o złych sondażach, ale jak pojawił się "dobry" sondaż dla pisowskich komunistów to nie zaszkodziło go wykopać ;-)


@Mrboo: Klasyka. Sondaże są złe ale jak dobrze w nich wypadamy to nie są złe. Komuniści, sbecy są źli ale jak są u nas to nie są źli. Itd...
@macq2309:

względnie liberalne stanowiska światopoglądowe z rozsądnym podejściem do gospodarki.


Wow, jeszcze nigdy partia o takim profilu nie rządziła w Polsce, szczególnie takich, które by zapowiadały "rozsądne podejście do gospodarki". Zupełnie nowa jakość, jeszcze nigdy czegoś takiego nie było na polskiej scenie politycznej, nie wiem czemu ktokolwiek może myśleć, że mogą nie spełnić swoich obietnic. Przecież, to nie tak że co drugie-trzecie wybory taka partia dochodzi do władzy i nie spełnia
@macq2309: Nom, już tak było kiedyś i później się okazało, że to ta partia pełna rozdawnictwa i zwiększania podatków okazała się wolnorynkowa ( ͡º ͜ʖ͡º). Już nie będę wspominał, że gospodarka choć ważna, nie jest jedynym aspektem polityki. Jest jeszcze choćby polityka zagraniczna czy historyczna.
@macq2309: Największy ból dupy mają osoby które wiedzą, że to media są władzą w Polsce. Na pewno lansowanie Petru dzień w dzień w mediach nie ma nic wspólnego z jego wynikiem. To musi chodzić o jego poglądy... No #!$%@? proszę Ciebie. Cała nasz polityka to jedno wielkie bagno i jak na dzień dzisiejszy to tylko niektórzy posłowie z Kukiz'15 mieli dobre i merytoryczne wystąpienia na mównicy, chociaż znając życie to na
@macq2309:

2) PiSowców którzy pod płaszczem dobrej zmiany, łyknęli socjalizm, zawłaszczanie służb, mitologizację smoleńska a to wszystko oczywiście z wierzchu przykryte katolicką twarzą.


A może liberałów, którzy pod płaszczem dobrej zmiany łyknęli świeżość Ryszarda Petru, to, że miał 10%+ w sondażach zanim ktokolwiek o partii usłyszał i wierzą w niego, pomimo, iż wcześniej już politycy zapowiadali, że przyjdzie Balcerowiczowa szalupa ratunkowa dla PO z możliwym Ryszardem Petru na czele.

No i
wystarczyłoby umieć się wypowiedzieć w TV i przestać regularnie co jakiś czas gadać głupoty


@macq2309: No pewnie, bo oczywiście wobec Petru są stosowane te same standardy, co wobec Korwina. To nie jest tak, że u Korwina potrafili wygrzebywać na potrzeby wywiadu z nim jakieś głupoty bez znaczenia sprzed 5 lat i każde jego zdanie było roztrząsane 50 razy, żeby czasem nie przegapić czegoś, do czego można się #!$%@?ć, a jak Petru