Wpis z mikrobloga

Na chłodno o Mourinho.

Kibicuję #chelsea od prawie 17 lat, czyli od czasu, gdy jeszcze nikt nie wiedział kim jest Abramowicz. Byłem z klubem na dobre i na złe. Uwielbiałem Mourinho w latach 2004-2007, ale od czasów jego pobytu w Realu, jak tylko usłyszałem, że jest on kandydatem na powrót do Londynu byłem całkowicie przeciwny. Od jakiegoś czasu Jose wydawał się niszczyć klub i piłkarzy. Bezsensowna agresja, puszczające nerwy i obrażanie się jak dziecko, któremu zabrano lizaka po przegranej. Tak wyglądał koniec Jose w Realu.

Standardowo w nowym klubie efekt miotły i coś tam w Chelsea grali. Niestety na dzień dobry Mata i de Bruyne olani, bo #thesackedone zapragnął zmienić mentalność dobrych piłkarzy i kazać im robić coś do czego się nie nadawali. Chelsea prowadzi z beniaminkiem 1:0 w 60 minucie? Wstawiamy 3 obrońców żeby obronić wynik. Widok takiej gry mnie męczył. Fakt, wygrał tym mistrzostwo, ale takiej gry nie oglądało się dobrze (ideałem była gra w sezonie 09-10 za Ancelottiego, gdzie było parę razy powyżej 5:0). Tak się w lidze angielskiej nie gra.

W tym sezonie sytuacja była straszna. Każdy piłkarz był cieniem samego siebie. Mourinho mówił o tym, że piłkarze byli przeciwko niemu itp. Może i tak było, ale dlaczego nic z tym nie próbował robić? Dlaczego nie rotował składem? Dlaczego nie wprowadzał młodych? Dlaczego najsłabiej grających piłkarzy nie sadzał na ławce? Oscar i Ramires już od dawna mi się nie podobają. Costa ze swoim burackim zachowaniem nawet na ławkę nie zasługuje. Kto go ma utemperować jak nie trener? Costa słaby, Falcao słaby, Remy kontuzja. To mógł nawet Solanke wstawić, może chłopak z ambicjami by coś zrobił?

Ale oczywiście przegrane to wina lekarza, który wbiegł do cierpiącego przeciwnika. Wina sędziego. Wina pogody. Wina murawy. Nawet wina Wengera. Przegrywać też trzeba umieć.

Według mnie w obecnej chwili Mourinho jest trenerem wypalonym. Nie twierdzę, że słabym. Po prostu potrzebuje odpoczynku od piłki.

Pozwolę sobie dodać tag #premierleague, bo moja wypowiedź też tego dotyczy.

#pilkanozna #mourinho #josemourinho
  • 26
@Im_from_alaska: no, ale właśnie powiedzmy mógł ze dwóch wprowadzić i zobaczyć co będzie. Braki w składzie należy łatać szkółką. Nie mówię tu zaraz o szarżowaniu jak manu, ale może to dać czasem jakiś powiew świeżości.
@weeman: O panie! A myślałem, że jestem jednym z rzadkich okazów pamiętających 'sexy football' Gullita. :)

Ale moim zdaniem najatrakcyjniejszy dla oka styl drużyna prezentowała pod wodzą Hiddinka. Pełna klasa na konferencjach a do tego pewność drużyny. Wtedy wydawało mi się, że ten zespół i każdy piłkarz był świadom gdzie gra i jakiego formatu piłkarzem jest.
@weeman: No wiadomo jak to było. Ale w tym meczu to my byliśmy stroną przeważającą, trzymaliśmy ich na 30 metrze przez większość spotkania. Jedyne co mogli zrobić to machać rękami przy każdym kontakcie z graczami CFC.

Co do JM to nie ma co się dziwić, ten facet wprowadził ten klub na salony. I niestety dziś jego piłkarze go zdradzili jakby tego nie nazywać. I nie ma tu żadnego usprawiedliwienia jeśli kogoś
@Kristof7: dokładnie, mam identyczne zdanie o polityce transferowej. A najgorsze jest sprowadzanie młodzieży i trzymanie ich do emerytury w Vitesse czy innych klubach. A gdzie młodzież? Był McEachran, był Mancienne, był też Matic (!), jest Chalobah, jest Ake. Wszyscy byli bądź są olewani. Może gdyby byli wprowadzani do pierwszej drużyny w odpowiednim momencie, coś by z nich było.

Wywaliłbym Oscara i Ramiresa w pierwszej kolejności. Następnie Costę i Falcao. Ivanovic niestety
@weeman:
Marco Amelia
Pappy Djilobodji
John Obi Mikel
Ramires
Oscar
Diego Costa
Falcao
Tych ludzi nie widzę w Chelsea. Z młodzieżą też bym nie przesadzała. Jak oglądasz Rubena Loftus-Cheeka to mas wrażenie, że on chce walczyć o swoje miejsce w drużynie? Dla mnie to wygląda na chłopaka któremu zawsze wszystko jedno, nie ma tak, że wchodzi na boisko i jeździ na du#ie za każdą piłką.
Ivanovicia pewni bym zostawił ale już
@Kristof7: akurat Ruben nie ;p ale taki wspomniany przeze mnie Chalobah ma naprawdę ogromny potencjał. Solanke też jest ciekawym zawodnikiem. A może po prostu grali tak, bo się bali Mourinho i stres był za duży, trudno ocenić.

Mikela i Pappę też bym wywalił. Nie rozumiem w ogóle zakupu Pappy, a Mikel gra ogony i to jeszcze nie za szczególnie. Nie wiem po co nam też ten cały Nathan, Wallace itd.

Cieszyłby
@weeman: No z Chalobahem to nie wiem jak jest w chwili obecnej. Czy te kolejne wypożyczenia już go nie 'skończyły'.

Takich jak Nathan itd dalej trzeba rozpatrywać jako forma zarobku dla klubu który boryka się ze zbyt małymi wpływami z dnia meczowego, nic więcej.

Co do Stonesa to się w pełni zgadzam. Nawet poszedłbym dalej! O ile Azpilicueta woli grac na lewej stronie obrony to wziąłbym z Evertonu jeszcze Colemana. A
@Kristof7: byłaby dobra opcja. Lukaku i de Bruyne zostali zniszczeni przez politykę Chelsea i Mourinho. Dwóch zawodników, którym liga pasuja, a grają fajną piłkę, zostali oddani bez mniejszego żalu ;/
@weeman: Czy ja wiem, KdB nie podobały mi się wypowiedzi nawet jak był jeszcze w klubie gdzie otwarcie krytykował Mourinho zamiast ostro walczyć na treningach. Lukaku zwyczajnie chciał więcej grać a wtedy przyszedł Costa i to było ok żeby go puścić do Evertonu w dobrych relacjach nie zamykając mu drogi powrotnej. Jeżeli miałbym kogoś żałować to będzie to Mata nie zagłębiając się w szczegóły to po prostu szkoda chłopaka. Ale to
ideałem była gra w sezonie 09-10 za Ancelottiego,

@weeman:

Nawet nie wiesz jak bardzo się z tobą zgadzam. Tak bardzo, że aż się jutro napiję z tej okazji, żeby ugruntować to przekonanie :D
@weeman: Co do młodzieżówki -
TAMMY ABRAHAM
JAKE CLARKE-SALTER

liderzy młodzieżówki, plus wcześniej wspomniany Solanke, plus RL-C, plus Ola Aina, Jeremy Boga. Jest kilku chłopaków których można nawet pojedynczo wprowadzać na 30min w meczu z Sunderlandem, z WBA. Niech zobaczą dorosłą piłkę, gdzie dostaną łokciem w brzuch, skrobną ich po achillesach i wtedy odsieje ziarno od plewu.

Młodzieżówka CFC o ile się nie mylę stanowi o sile młodzieżówek angielskich, więc jest
@weeman: To chyba wszystko dzięki osobie Mircei Lucescu. Facet świetnie kształtuje piłkarzy i w odpowiednim momencie sam daje im wolną rękę i pozwala odejść tak jak to miało miejsce z Willianem (choć wtedy sam krytykował kierunek - Anzy) a teraz z Teixeira'ą.
@weeman: meczaca tez byla pierwsza czesc sezonu?
wspomniales cos o solanke? po pierwsze jest on na wypozyczeniu i to nie od wczoraj. po drugie masz na mysli goscia, ktory w lidze holenderskiej strzelil az 4 bramki? Anglio drzyj