Wpis z mikrobloga

Pamiętajcie - gdy sondaże są po waszej myśli, to jest to głos obywateli, którzy nie dają się ogłupić propagandzie. Gdy nie są - to macie do czynienia z "niewyobrażalną manipulacją na miarę Korei Północnej."

Himalaje hipokryzji dostrzegam, ale u PiSowych trolli na wykopie ( ͡º ͜ʖ͡º)

#heheszki #shitwykopsays #neuropa #4konserwy #bekazprawakow #polityka
rzep - Pamiętajcie - gdy sondaże są po waszej myśli, to jest to głos obywateli, którz...

źródło: comment_iHCnBlDGcXefqxRFch7a2YhikzZsCsbr.jpg

Pobierz
  • 26
@goldenguti:

dalej macie coś mądrego do dodania? :)

Pewnie, żeby to jedno :D

1) nieodmiennie bawi mnie, że stronka gangbangująca logikę wabi się "Żelazna logika"
2)

Wynika z tego, że w nocy ze środy na czwartek - 15% ludzi zmieniło radykalnie swoje poglądy i przerzuciło się z PiS-u na Nowoczesną.

Polecam poczytać mnie (i Biecka). OK, w sumie to bardziej Biecka niż mnie.
3)

Zapytajcie swoich znajomych, którzy popierali PiS,
@Dutch: @rzep: odstawał, bo:
1) Ktoś się bardzo pomylił
2) Był na zlecenie Wyborczej :)
Co do tego tekstu od @Dutch : nie liczy się to, czy jest to reprezentatywne czy nie, tylko to, że x ludzi zobaczyło "Nowoczesna przed PiS, PiS na kolanach, Nowoczesna wygrywa, Nowoczesna bla bla" ;) Kłamstwo powtarzane tysiąc razy staję się prawdą, a ludzie łykają wszystko jak pelikany, nawet obietnice PiSu i PO ;)
przeczytałeś ten post z fb w ogóle?


@goldenguti: Przeczytałem - zarzucasz, że w TNS spadły wyniki, bo był na zlecenie wyborczej. Jednocześnie kompletnie ignorujesz fakt, że 4 inne sondażownie już wcześniej opublikowały sondaże, które sugerowały, że pierwszy sondaż TNS nie jest miarodajny.

Przypominam Ci też, że IBRIS, czyli sondażownia, która teraz daje Nowoczesnej przewagę, najlepiej sprawdziła się przed wyborami prezydenckimi i prognozowała najgorszy wynik dla Komorowskiego spośród reszty sondażowni.
@rzep: "Przeczytałem - zarzucasz, że w TNS spadły wyniki, bo był na zlecenie wyborczej." wut? :O Zarzucam, że pompują nowoczesną i jej wzrosły wyniki. W dupie mam czy PiS istnieje, czy nie. I tak, kompletnie ignoruję 4 inne sondażownie, bo to wyniki tej robią szał i są powtarzane po x razy w różnych mediach.
@rzep: czekaj czekaj, bo oglądam Twój screen z sondażowni:
Ibris - Onet - 20%
MB - TVN - 20%
IPSOS - TVP - 18%
CBOS - rządowa sondażownia którą finansował Tusk ( ͡° ͜ʖ ͡°) - 21%
TNS - prywaciarz bez zlecenia- 10%, po zleceniu przez Wyborczą - 24%
Oczywiście jest to przypadek? ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°
@goldenguti: Ta zmiana nastapila z powodu zmiany metodologi ten pierwszy sondaz TNS gdzie PIS mial 42% był robiony metodą face-2-face drugi byl telefoniczny. Sondaze F2F od dawna sa niemiarodajne bo premiuja zwyciezcow. Te slynne sondaze CBOSu gdzie platforma zawsze miala duza przewage na PIS były robione wlasnie metodą F2F a wiekszosc sondazowni robiła telefonicznie.
@rzep: Gdy stonoga opublikował na swoim fb sondaż gdzie jego partia miała 4-5% to nie zważywszy na to czy reszta była po mojej myśli - sondaż był śmieszny. To samo ze skokiem o 20% w miesiąc dla .N, nie mówiąc o wiarygodności sondaży na 4 lata przed wyborami. Sondaże są w miarę wiarygodne na tydzień przed wyborami bo wybory są najlepszą metodą weryfikacji wartości sondaży i wypuszczenie sondażu dalece mijającego się
@YodaMonster: Ale dlaczego wzrost Nowoczesnej ma być niewiarygodny? PO leży w drgawkach, więc wyborcy szukający centrowo-liberalnej partii w sejmie mają niewielki wybór i dają swój głos na Nowoczesną.

Dodatkowo masz masę ludzi, którzy głosowali na PIS na zasadzie "przeciwko PO". Szukali rozsądnej, konserwatywnej partii, która nie będzie robiła burdelu - a PIS taki image sprzedawał przed wyborami. I teraz znowu - na kogo mają głosować skoro nie chcą głosować na PO