Wpis z mikrobloga

@KaWuSia89: ja mieszkam w Niemczech od 1,5 roku, inżynier elektrotechnik, programuję plc i takie różne. Jeśli średniozaawansowany to nie ma się nad czym zastanawiać. Jak wyjeżdżałem, to język na poziomie 2/10, teraz może 6/10, ale już daję radę spokojnie ze wszystkim. Na miejscu podszkolisz język bardzo szybko.
  • Odpowiedz
@KaWuSia89: ja nie szprecham w ogóle i nie chciałbym tu żyć :p ale to tylko z racji uprzedzeń xD dogaduję się albo po ang (strasznie mało ludzi zna tu angielski) albo na migi. Jak nie masz oporów, że zamordowali Ci dziadka to się odnajdziesz :p
  • Odpowiedz
@KaWuSia89: Jeśli zdecydujesz się na Szwajcarie, to radzę się pośpieszyć. Od 2017 CH wprowadza ograniczenia dla pracowników z UE. Nie oznacza to oczywiście zamknięcia ichniego rynku pracy, ale może być trudniej.
  • Odpowiedz
@KaWuSia89: jechałem całkowicie w ciemno. Mam tam rodzinę, początkowo pracowałem u wujka fizycznie i w międzyczasie szukałem pracy w zawodzie. Prace znalazłem sam. Ja jestem zadowolony i póki co nie mam zamiaru wracać. Ale nie każdy sie nadaje na emigranta i po jakimś czasie sama zobaczysz czy warto, czy nie.
Z mieszkaniem warto unikać firm, bo biorą prowizję jak znajdziesz za ich pośrednictwem mieszkanie. Ja mam akurat mieszkanie ze spółdzielni. Jak
  • Odpowiedz