Wpis z mikrobloga

Mircy, problem z #kot mam

Kocisko jest przesłodkie, ma 9 tygodni i w ogóle och i ach. Wulkan energii, przytulak, morderca w jednym. Przez pierwsze dwa tygodnie u nas w domu nie było z nim problemu, ale niestety od tygodni kot zaczął ciumkać nas ;D

Ciumkanie to nie takie standardowe, do spania, kawałek tkaniny w mordkę, pociumkam i zasnę. Niestey kot głównie w nocy, wchodzi pod kołdrę, wchodzi na człowieka, szuka kawałka ubrania (koniecznie na człowieku, luźnoleżące ubranie się nie nadaje) i zaczyna się festiwal. CIĄGLE mruczy, do tego liże liże liże i ciumka i nawet nie ugniata łapkami, ale bardzo głośno mruczy i nadgorliwie ciumka, wciska ten nos w ciało i po prostu budzi... Zrzucanie go, wynoszenie do pokoju obok, przenoszenie nic nie daje, bo przynajmniej 4 razy wróci i spróbuje zrobić to znowu. W nocy takich akcji odwala z 3-4 , przez co od tygodnia chodzę jak trup, niewyspana. Wynoszenie i zamykanie poza sypialnią kończy się kilkugodzinnym koncertem miałczenia i w efekcie brakiem snu. HELP, jak nie przestanie, to go zamorduje;<

Rozmawiałam o tym z weterynarzem, powiedział, że nie jest to "syndrom odstawienia" (bo była spora przerwa między zabraniem go a początkiem ciumkania), tylko fakt, że nas bardzo pokochał i robi tak, jak robiłby to w rodzinie. Brzmi naciąganie O.O Dodam, że ciumkane przez kota miejsca nie są oślinione, bardziej to lizanie jest i machanie noskiem

Za wszystkie teksty w stylu "jak można spać z sierściuchem, FUJ" podziękuję, możecie sobie darować ;D


#smiesznypiesek #kot #koty #zwierzaczki #pomocy #pytanie #problemypierwszegoswiata
Khaleesi - Mircy, problem z #kot mam

Kocisko jest przesłodkie, ma 9 tygodni i w og...

źródło: comment_7F7eeliK91BjsuSCk9OChzIAbhBI9mbR.jpg

Pobierz
  • 24
@Khaleesi: też tak miałam, tylko że z czasem jej zaczęłam podrzucać misia i ostatecznie wybierała jego. kurde, ale bym chciała, żeby mój kot znowu tak ciumkał ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@acquen: nie chciałabyś... nie w takim natężeniu i z taką natarczywością, jak ten wariat ;D. Problem z tym kotem jest taki, że miejsce ciumkania MUSI być na człowieku bezpośrednio, inaczej nie chce... spróbuję z pluszakiem, ale nie wyjdzie na 99% :<
Kocisko jest przesłodkie, ma 9 tygodni i w ogóle och i ach.


@Khaleesi: Pisałem już, kota nie powinno zabierać się od matki przed 12 tygodniem :/ Napaliłaś się i zaraz po tym jak przekonałaś niebieskiego zorganizowałaś akcję pozyskania kota :)

Generalnie to odmiana choroby sierocej, taka delikatna. Może mu niestety zostać. Zostawiacie go samego w domu w ciągu dnia? Na szybko nic nie poradzisz, możesz kupić jakiegoś misia, najlepiej ubranego w
@gaska: no niestety, miękkie serce mam, więc to było do przewidzenia ;D

@yourboss: ale 12 tygodni to już duuużoo ;<

W dzień kociak zostaje sam w domu między 11 a 16. Mamy takiego misia, świnię, w sumie to śpi w łóżku z nami, więc już poprzesiąkało, czym musiało, od dzisiaj w nocy będe podstawiać kotu pod nosa. Co do "miejsca spania, jak nas nie ma" - trudno powiedzieć ;D nie
Pisałam Ci kiedyś, że pozwalanie kotu na spanie z Tobą to mało rozsądna opcja i będziesz mieć problem


@Khaleesi: @gaska: a dlaczego? Koty śpią ze mną w łóżku chyba od zawsze, licząc dom rodzinny a potem moje własne cztery kąty i futrzaki było ich łącznie 7. Co złego oprócz mruczenia czy małej akupunktury - czasami na głowie - może się stać? Już dawno mnie to nie budzi. Owszem, mam od
@yourboss: Ja wiem, że to przyjemne - kot jest miękki, ma miłe w dotyku futerko i mruczy, jednak może utrudniać wysypianie się, co widać na powyższym obrazku. Uwierz, niektóre koty potrafią być tak upierdliwe i rozwalać się w pościeli tak, że właściciel zaczyna się zastanawiać czy to jego łóżko czy kota ( ͡° ͜ʖ ͡°)