Wpis z mikrobloga

@Gl1n4: Nie da sie z dnia na dzien zaatakowac kraju z potencjalem podobnym do Polski, do tego potrzebne sa przygotowania, ktore latrwo wykryc, a wtedy i Polska sie przygotuje i postawi w stanie gotowosci pol lotnictwa Europy. Naturalnie mozna zaatakowac tym co sie ma na granicy i przejechac szybko przez cala Polske, ale bez zabezpieczenia tylow nasze wojska specjalne szybko pozbawiliby wrogiej armii zdolnosci ofensywnych.
  • Odpowiedz
@iedrzei:

poczytaj sobie trochę o polskim wojsku i sam wyciągnij wnioski


xDDDDDDDDDD

Czytam właściwie codziennie od kilku ładnych lat większość dostępnych jawnie materiałów o WP. Uświadom mi proszę w jakiej dziedzinie powinienem doczytać?
  • Odpowiedz
@Gl1n4: Oni z Ukrainą mieli problemy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z nami by nie przeszło... straty ponieśliby ogromne a nawet myślę, że zdołalibyśmy wjechać im na Obwód zanim by coś wytoczyli przez Białoruś. Wojna obronna jest łatwiejsza.
  • Odpowiedz
@iedrzei: Wojskiem Polskim. Znasz ukompletowanie jednostek rosyjskich? Stopień nasycenia nowoczesnym uzbrojeniem? Ile trwało przygotowanie małego komponentu do Syrii? Wiesz że przygotowanie do działań na Ukrainie zajęło im pół roku? Co mam co opisywać? Doktrynę obronną Polski?
  • Odpowiedz
@LooZ: @FireDash: @KCPR: Oczywiście rozważałem tu, tylko i wyłącznie, sytuację, w której bylibyśmy zmuszeni bronić się przed Rosją w bezpośrednim konflikcie. Wiadomo, że sprawa wyglądałaby zupełnie inaczej, gdyby Ruscy (tak jak przedstawiono to w filmiku) połasili się na konflikt z resztą świata (xD).
  • Odpowiedz