Wpis z mikrobloga

Dlaczego? K...a DLACZEGO!


@madstorm: lol, ludzie z UE mogą jechać bez wizy tylko i wyłącznie turystycznie, jak chcą podjąc prace czy cokolwiek to tak samo musza łazic do amabasady i załatwiac.
Płaczej w tej chwili o 150 dolarów na 10 lat wizy, która daje Ci pół roku pobytu w USA vs połowe krótszego okresu dla Visa waiver.
  • Odpowiedz
@dran2: W ruchu bezwizowym jest dużo większa szansa na zawrócenia na granicy.

@ediz4: Szczerze to ilość Polaków jaką spotykam w naszych amerykańskich fabrykach jest dużo większa niż ilość Rosjan czy Ukraińców.
  • Odpowiedz
@Taco_Polaco: This. Nie chce mi się dyskutować o polityce USA-PL, ale zawsze śmieszy mnie narzekanie "a mo czechy majom a my walczymy w iraku i ni mamy hurr durr" i myślą, że tacy Niemcy do do USA mają wjechać tak samo łatwo jak np do Poski.
  • Odpowiedz
@madstorm: Już parę osób wspominało, że te niebieskie kraje niby mają ruch bezwizowy, ale de facto ich też często się nie wpuszcza. Mam paru znajomych z Europy, którzy przylecieli do Stanów, po czym zostali cofnięci, bo tak.
Ogólnie to ja nie rozumiem co ludzi tak ciągnie do USA, jak nas tam nie chcą, to bez łaski. Ja się do Amerykańców nie wybieram.
  • Odpowiedz
@madstorm: Wyjaśniam: bo wciąż jesteśmy frontowym państwem górniczo-rolniczym i jak zaczną tu latać atomówki to gdzie ludzie będą uciekać? A np. za ocean. A bez wizy d--a blada. I w ten sposób USA chroni się przed niekontrolowanym napływem uchodzców wojennych z Polski.
  • Odpowiedz
@madstorm: Jesteśmy na tzw. "mapie drogowej", to znaczy, że Amerykanie mają zamiar nas do tego planu dołączyć, oczywiście pod warunkiem, że spełnimy kryteria, więc spokojnie. Z Europy są tylko kraje UE (czyli np. Ukraina i Rosja już nie), a spoza Europy - Izrael (podobno największy sojusznik USA xD), Turcja, Hongkong, Brazylia, Urugwaj, Argentyna.
Chciałbym też zaznaczyć, że to, co nazywamy "ruchem bezwizowym" to tylko ruch bez promesy, na lotnisku w
  • Odpowiedz
@Hadzi: Oczywiście, że sami je ustalili, a kto inny miał to zrobić? Polska ich nie spełnia, dlatego nie została dopuszczona do ruchu bezwizowego, w przeciwieństwie do krajów, które je spełniły.
Co w tym śmiesznego lub trudnego do zrozumienia?
  • Odpowiedz