Wpis z mikrobloga

@Elaviart: to, że jeżeli sami ustalają zasady w myśl których jeden z krajów, który jest wieloletnim sojusznikiem, jako jeden z niewielu w Europie jest objęty ruchem wizowym, o niewspółmiernie większym zaangażowaniu i nakładach w sojusze militarne i nie tylko od mniejszych krajów jak Litwa, to mogliby a nawet powinni te zasady albo zmienić, albo zrobić wyjątek, bo to oni nad tymi zasadami panują i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby
  • Odpowiedz
@Hadzi: Jak pisałem - ten wieloletni sojusznik nie bez powodu jest objęty ruchem wizowym. Wiesz jak amerykanie, zarówno społeczeństwo jak i rząd podchodzi do tematu imigracji? Jak wygląda ich historia w tej kwestii? Wprowadzanie takich wyjątków byłoby tam potraktowane jako zagrożenie dla ich bezpieczeństwa narodowego. To nie jest kwestia braku wdzięczności, tylko logicznego i godnego naśladowania dbania przede wszystkim o swoje i o swoich.
Pomijam już fakt, że sojusz wojskowy
  • Odpowiedz
@zasadzka01: Przypominam, że:
Po pierwsze, wizy dla USA znieśliśmy, aby ściągnąć amerykańskich inwestorów i ożywić naszą gospodarkę. Przeszkadza Ci coś?
Po drugie: Polska należy do strefy Schengen i musiałaby z niej w takim wypadku wystąpić, aby Amerykanie nie mogli się dostać do Polski np. z Berlina. Chciałbyś znowu stać pół dnia w kilkukilometrowej kolejce na granicy z Niemcami albo Czechami, jak jeszcze kilka lat temu, i to tylko po to,
  • Odpowiedz
@Usurper: Dokładnie. Wolę raz zapłacić i przez 10lat mieć spokój, a nie przed każdą podróżą rejestrować się i bulić za ESTA. Nie ma co demonizować, uzyskanie wizy B1 czy B1/B2 dla normalnego człowieka co nie ma nic za uszami to żaden problem.
  • Odpowiedz
@BobMarlej: Przeszkadza mi to, że oni mogą tutaj przyjeżdżać bez wizy, a my do nich nie możemy. Powiedzmy, że mam tu poważny interes i mam ważnego partnera biznesowego w USA. On może przyjechać do mnie na wódkę bez wizy, ja do niego już nie. Czyli obywatel USA jest lepszy od marnego polaczka. To jest kpina z Polaków. Zniesienie wiz turystycznych przyciąga amerykańskich inwestorów ? Nie sądzę.
  • Odpowiedz
@zasadzka01: No właśnie, na tym polega podstawowa różnica. Z USA do Polski podróżują głównie właśnie biznesmeni w garniturach i z walizką, inwestorzy amerykańskich firm, podczas gdy z Polski do USA - wąsate Janusze z Podlasia i Galicji, którzy mają tam wujka Staśka, u którego chcą robić na czarno i tu wcale nie ma nic dziwnego, że Ameryka ich nie chce. Jak będzie ich coraz mniej, to Ameryka bez problemu zniesie
  • Odpowiedz
@madstorm: a ja bym się przeprowadził do Stanów albo Kanady na stałe, to tak nawiasem mówiąc. Strasznie podoba mi się tamte kraje jak słucham z opowieści innych czy oglądam gdzieś w necie.
I nie mam tu na myśli kwesti finansowych, "bo tam się więcej zarabia"
  • Odpowiedz
@madstorm: to super sprawa, że Polska traktowana jest najlepiej z tych wszystkich tych krajów!

Miło ze strony USA, że mamy możliwość wyrobienia "promesy wizowej" jest w Polsce. Dzięki temu mamy praktycznie gwarancję wpuszczenia do USA. Poza tym możemy przebywać na terenie USA znacznie dłużej niż obywatele innych krajów :)
  • Odpowiedz
@madstorm: Też jestem tym zdegustowany, że nie można pojechać turystycznie bez wizy. Argumenty o tym, że USA ma konkretne zasady rozumiem, ale ich nie akceptuję. Niech nie #!$%@?ą, że jesteśmy wielkimi sojusznikami i co oni nam nie wybudują w kraju. Symbolicznie powinniśmy wprowadzić wizy dla Amerykanów.
  • Odpowiedz
Widzę, że kilku tu specjalistów, więc pytam:
Co trzeba zrobić, żeby odmówiono wizy przeciętnemu człowiekowi vel dlaczego 7% ubiegających, spotyka się z odmową przyznania?
  • Odpowiedz