Wpis z mikrobloga

@madstorm: skoro jestesmy w UE i nie mozemy smigac bez wiz do USA to powinni zrobic wizy dla USA do EUROPY ale inne kraje UE nie maja w tym interesu co ich polska obchodzi
w usa kazdy prezydent po kolei obiecuje zniesienie wiz i na obietnicach sie konczy
  • Odpowiedz
@mamFAJNYnick: A Polaki łykją chociaż zniesienie wiz nie zależy od prezydenta USA :D

No i sami jesteśmy sobie winni. Często latam do USA służbowo, tylu polaków pracujących na turystycznej, że coś strasznego. Plus ciągle duża liczba odrzuconych wniosków, w zeszłym roku wyrabiałem nową wizę, części z tych ludzi, którzy tam przychodzą to sam bym nie dał.

No i link do postu, w którym napisałem, że będę się na niego powoływał przy bólu d--y o
  • Odpowiedz
@mamFAJNYnick: Ale wiesz, że w ruchu bezwizowym też płacisz za wjazd na terytorium USA? Dla często podróżujących wiza opłaca się bardziej niż ESTA. Zresztą przecież dziesiątki krajów pobierają opłaty wizowe, nic w tym dziwnego.

No i jeśli szkoda komuś 550 złotych na dziesięcioletnią promesę to raczej nie będzie go stać na podróż do USA.

O dolarze to powiedz tym w ambasadzie i tym co tam pracują
  • Odpowiedz
No i jeśli szkoda komuś 550 złotych na dziesięcioletnią promesę


@Usurper: To nie jest 550 za 10 letnia promesę tylko za łaskawe rozpatrzenie wniosku o nią. Jak rozpatrzą negatywnie to robi się z tego 550zł za cały c--j.
  • Odpowiedz
zawróconym z tego samego powodu na ich granicy.


@lasic01: Tu akurat tzw ruch bezwizowy nie pomoże. Niemca też tak cofną jak im się nie spodoba.
  • Odpowiedz
@dran2: ale ja dokładnie o tym mówię. ruch bezwizowy nie oznacza otwarcia granic dla nas, czy brak kontroli na lotnisku u nich. jedyna różnica to, że jak Cię wpuszczą to oszczędziłeś na tej promesie.
  • Odpowiedz