Wpis z mikrobloga

Z cyklu praca u ISP

Dziś mój rak dostał raka

1.
Dzwonił facet z pytaniem czy damy radę mu do laptopa podpiąć zewnętrzną antenę panelową bo ma słaby zasięg z routera w domu. Po zaprzeczeniu, że z takimi rzeczami to nie do nas i my ewentualnie możemy zaproponować nowy router ewentualnie wzmacniacz. Twierdził, że go to nie interesuje bo on ma do routera około 500m i musi mieć lepszą kartę sieciową. Zabrzmiało to już dosyć dziwnie, dlatego idę w zaparte, że my tego nie robimy i ewentualnie możemy mu zrobić osobne podłączenie albo przenieść łącze w te drugie miejsce. Powiedział, że nie jest zainteresowany i się rozłączył.
Dziwne i to bardzo, no ale trudno.
Mija 5 minut, dzwoni telefon, znowu padło na mnie.
- Dzień dobry, moje nazwisko X, bo ja zapomniałem hasła do routera. (z głosu brzmi identycznie jak ten który dzwonił i pytał o antenę)
- Dzień dobry, poproszę pełne dane na kogo była podpisana umowa oraz numer klienta w celu weryfikacji
- To już było dawno i nie pamiętam, ale pilnie to potrzebuję i nie mam czasu tego szukać, musisz mi to podać bo mi się spieszy
- Proszę pana, nie podam panu danych bez pełnej weryfikacji, w przypadku jeżeli pan zgubił te dane, zapraszamy z dowodem osobistym do biura i koleżanka udzieli wszystkich informacji panu wraz z podaniem hasła
- Nie mam czasu do was jeździć, ja to już potrzebuję
- Tak jak mówiłem, nie podam bez weryfikacji, że to pan, a nie próbuje się pan podszyć i podłączyć do kogoś bez jego wiedzy
- Ale to ja, płacę wam to wymagam, już masz mi to podać!
- Niestety nie podam, bo na chwilę obecną wygląda to na próbę wyłudzenia informacji, a to już jest karalne.
KLIK

Chyba trafiłem ( )

2.
Odbieram
- Oddawajcie mojego maila
- Dzień dobry, ale jakiego maila? O co chodzi?
- Pisałem 4 godziny maila i kliknąłem wyślij i mnie wyrzuciło z poczty i jak wchodzę to już tego nie mam
- No my niestety nie mamy na takie rzeczy wpływu, widocznie zbyt długo konto było nieaktywne i serwer pana automatycznie wylogował, a sprawdzał pan w folderze kopii roboczych czy się nie zapisało automatycznie?
- Nigdzie nie ma! I jak zbyt długo? 4 godziny pisałem, rozumiesz? 4 GODZINY!
- Nie jestem w stanie w żaden sposób pomóc
- Ja wiem, że wy wszystko czytacie i przechwytujecie więc wiem, że to masz i czytałeś, oddawaj!
- Nic takiego nie robimy, jest to niewykonalne, dane są szyfrowane i my nie mamy do nich dostępu w żaden sposób i nigdy go nie będzie mieć
- Dobrze wiem, że macie bo jak dzwoniłem kiedyś to mi powiedzieliście, że mam internet wyłączony i że u mnie działa, więc skąd, hę?
- Po prostu widzieliśmy, że pana urządzenie jest zalogowane w sieci i tylko tyle. Nikt nigdy nie czytał pańskich danych.
- To jest skandal, szpiegujecie mnie i jeszcze się wypieracie, oddawaj maila to nikomu nic nie powiem
- Proszę pana, nigdy czegoś takiego nie robiliśmy i nie robimy i nie będziemy robić, bo to jest karalne
- Ha! Jak to karalne to ja jadę na policję i zobaczymy czy wtedy dalej nie oddacie mojego maila
KLIK

Jeszcze tylko 147 minut..

#pracbaza #humorinformatykow #pracauisp - obserwuj po więcej
  • 33
@DemptD: Pracowałem kiedyś w sklepie komputerowym i miałem przyjemność przyjmować reklamacje, awaria itp. Doskonale wiem co czujesz. Przebojem była kobieta która twierdziła że jej modem nie działa (w czasach kiedy się jeszcze wdzwaniało). Podłączony w sklepie, zadziałał od razu. W prywatnym mieszkaniu szefa też. U siebie nie pozwoliła sprawdzić. I zostawiła komputer krzycząc że mamy go naprawić. Komp miał około 2 miesięcy. Nigdy go nie odebrała! Stał ze dwa lata w
@DemptD: Dzwoniliśmy nawet do Powiatowego Rzecznika Konsumenta (czy jak mu tam) i ten się tylko śmiał. Kazał czekać i tyle. Szef się wkurał tylko i groził że jej wystawi rachunek za zajmowanie powierzchni w sklepie. Co zabawne kilka razy widziałem tą babkę przez okno w sklepie więc na pewno żyła:)
@DemptD: mój ulubiony tag na mirko. swoja droga wiesz moze, czy ISP ma prawo nie wydac mi hasla do routera? chcialem sobie porty przekierowac, a w biurze sie wykrecaja z jego podaniem
@DemptD @fstab

Waszych wpisow o pracy nie da sie czytac bez odlblokowanego telefonu i wpisanego 112 ktory przeciez zaraz bedzie potrzebny

jak taki gosciu w ogole moze zyc, jak stac go na dom, mieszkanie, jedzenie, kto mu dal prace, jaka kobieta z nim zyje, dzieci ma pewnie

zalamka, chyba wrzuce czarnolisto bo zawsze po przeczytaniu czuje sie slabo :( to powazne dobija moralnie

nie mozna zrobic tak jak w gsm ze kazdy