Wpis z mikrobloga

#3d #3dsmax #pytanie

Wielu ludzi namawia mnie żeby wrócić do klasycznego pc'ta i ja sam przyznam że też chce od laptopów ochodzić... Jest tylko główny problem dla którego zostaje przy laptopie - mogę sobie chwilowo odłączyć zasilacz i przenieść sprzęt do łazienki albo na zimny strych, tam na spokojnie wszystko popodłączać i zostawić na noc żeby mi się przerenderowało to co chcę - przy pc jest tylko przypięcie łańcuchem do biurka, i wszelkie hałasy nawet delikatne, przeszkadzają domownikom w zasypianiu :< .

Ktoś ma jakieś tanie rozwiązanie tego problemu dla pctów? Serio pytam :/ .
  • 9
@MichaelP: są dwie opcje:
1. Wiercisz otwór(y) pomiędzy strychem a biurkiem na kable od monitora, mysz, klawiaturę i cokolwiek tam jeszcze używasz. Komputer zostaje na strychu, a klawiatura, myszka i monitor na biurku. Problemem jest włączanie komputera, ale raczej mógłby stać 24/7, ale da radę takie coś jak Wake on LAN.
2. Lecisz bezprzewodowo, podobnie jak w pierwszym punkcie, ale koszt infrastruktury jest znacznie droższy.
@MichaelP: a nie możesz zamontować na procesor lepszego wiatraka? mi na stockowym chłodzeniu komp wył przy renderze tak że nie był słychać tv. zmieniłem chłodzenie na Fortis 2 i teraz komp renderuje ciszej niż laptop mojego różowego, na którym przegląda fejsa.