Wpis z mikrobloga

Dzisiaj w szpitalu im. Wojskowej Akademii Medycznej odbyła się operacja mostka. Wycięto go pacjentowi choremu na raka. 52-latkowi i wstawiono implant z polietylenu. Implant został stworzony we frezarce 3D. Fragment mostka został stworzony z dokładnością 0,01 milimetra. Jest to pierwsza taka wykonana operacja w Polsce.

#lodz #ciekawostki #polska #wiadomosci #medycyna #fizyka #nauka #liganauki #grupazawyzaniapoziomu
Twinkle - Dzisiaj w szpitalu im. Wojskowej Akademii Medycznej odbyła się operacja mos...

źródło: comment_Kp9MEf3aCHTzhQD6k7b8UMv7tQZds5mr.jpg

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Krawwo: Idź do liceum dla dorosłych na profil biologiczno-chemiczny. Jak podołasz nauce tam, napiszesz matury rozszerzone na powyżej 90%, to bez większych problemów podołasz.
  • Odpowiedz
@Twinkle: nieee, z matma mam to samo, mam takie zaleglosci ze nie wiem od czego zaczac, wiec nic nie wiem i nic nie robie, zamkniete kolo nawyku ( ) Materiały wszystkie mam(kilka ksiazek np. kiełbase + internet) ale co z tego jak organizacja 0 :D Kalendarz nawet sobie kupiłem do zaznaczania i gunwo
  • Odpowiedz
@Krawwo: Jesteś teraz na jakichś studiach?
Jak masz androida to aplikacja Any.do i zapraszam do tagu #4godziny.
Na biol-chem w sumie nie musisz nic powtarzać, bo pół roku 1 klasy to jest to samo.
  • Odpowiedz
@Twinkle: yep, infa, i widać moje braki w matmie. Zawsze chciałem być wykształcony ale ja nawet nie potrafię się zmusić do biegania ( ) Niby widzę długoterminowe cele i zalety tego wszystkiego ale zawsze się znajdzie coś "ciekawszego", "to się nie przyda' to jest niepotrzebne bla bla bla. Wymówki i tak dalej. Nie wiem, jakieś błędne koło straszne. Wszystko zależy od organizacji i dyscypliny chyba,
  • Odpowiedz