Wpis z mikrobloga

#zend, #zendframework
Mirki mam pytanie... dopiero zaczynam poznawać ten framework.
Jak robicie strony/aplikacje na zendzie, dajecie moduł i kontroler, chciał bym aby taki kontroler korzystał z kilku plików modelu (mogę dać include/require, ale nie wiem czy to właściwe podejście do frameworka). Jak wy rozwiązujecie takie problemy ? Czy u was jeden kontroler = jeden plik modelu ?
  • 7
  • Odpowiedz
@Micki: Dzięki za zainteresowanie, zend 2
Chciał bym zacząć dobrze pisać kod, wybrałem zend z powodu tego że podobno sugeruje dobre praktyki, stąd moje pytanie. Jak powinienem pisać, czy jeden kontroler = jeden plik modelu a w nim np. wiele klas, czy lepiej każdą klase dać do osobnego pliku. No i nasunęło mi się drugie pytanie, gdzie powinienem umieścić klasy które będą wykorzystywane w całej aplikacji wielokrotnie (bo nie powinienem
  • Odpowiedz
@Radian: W zend2 nie interesuje Cię nic takiego jak require/requireonce/include - dyrektywa use twoim przyjacielem.

Jeden kontroler, jeden model, tego się trzymaj.
  • Odpowiedz
@Micki: @Vinniczek: Dzięki, właśnie dałem sobie plik modelu z jakąś tam nazwą własną, wrzuciłem do katalogu models w module, za pomocą use mogłem stworzyć obiekt klasy zawartej w tym pliku jak również w zupełnie innym module ;) to mi wystarczy aby zacząć przygodę i poznawać tajniki tego framework'a
  • Odpowiedz
@Micki: Dzięki, angielski znam słabo, ale staram się sobie radzić, tłumaczę słowa których nie znam i małymi kroczkami zaczynam coraz więcej rzeczy poznawać z zenda i rozumieć, daję radę. Dzięki za linki, na pewno jeśli czegoś nie będę wiedział to najpierw sprawdzę pokaźną bibliotekę od Ciebie ;)

Pozdrawiam
  • Odpowiedz