Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś wyjaśnić czemu ateiści chodzą na groby? Przecież wg nich leży tam jedynie kawałek węgla i wapnia (bo tlen, wodór i inne pierwiastki w większości się ulotniły lub weszły w reakcję z glebą - trumna nie jest na tyle szczelna). Bo mama każe? Równie dobrze mogą powspominać zmarłych oglądając album ze zdjęciami. WTF?
#kosciol #ateizm #gimboateizm #wtf #rehash
  • 138
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ateiści to tresowane małpki.


@Adrastos: Prędzej katolicy, którym wciska się wiarę w zasadzie już kilka dni po narodzinach, poprzez chrzest. Później mamy indoktrynację na katechezie od początku podstawówki (chociaż ja w "zerówce" nawet ją miałem) do końca szkoły średniej. Ateizm za to w większości przypadków wynika z samodzielnego myślenia i refleksji nad światem i życiem, czego nie można powiedzieć o bezmyślnej wierze zaszczepionej od maleńkości. Oczywiście są wyjątki w postaci
  • Odpowiedz
leży tam jedynie kawałek węgla i wapnia (bo tlen, wodór i inne pierwiastki w większości się ulotniły lub weszły w reakcję z glebą

@Bethesda_sucks:
sugerowanie, że ciało po śmierci rozpada się na pozczególne pierwiastki xD WTF
  • Odpowiedz
@Bethesda_sucks: daj znać gdzie pochowasz swoich ojców, to przyjdę się wylać na grób, będziesz patrzył. Potem możesz to zlizać ( ͡º ͜ʖ͡º)
A na groby chodzę, bo korona mi z głowy nie spadnie, a przynajmniej przez to nie ma kłótni "że on nie chce iść na cmentarz, jak tak można".
  • Odpowiedz
Wierzący starają się o godny pochówek, bo wierzą w zmartwychwstanie ciała dokonane przez Boga.


@melonnyk: Tyle ze nie jest to zmartwychwstanie dokladnie tego samego ciala co zmartwychwstanie w powoloce cielesnej. To nie judaizm gdzie kosci maja sie turlac pod ziemia do samej Jerozolimy i tam maja powstac.

Ze zmartwychwstaniem dokladnie tego samego ciala mogly by byc klopoty logistyczne Filozofowie koscielni zauwazyli to dosc wczesnie, dlatego przyjeli koncept wszkrzeszenia ciala z
  • Odpowiedz