Wpis z mikrobloga

Ludzie a co wam do tego? Z tego co wiem to nie ma przymusu otwierania sklepu w niedzielę, a jak pracownik się godzi to jego sprawa. Zamknięty sklep w niedzielę to i mniej ekspedientów potrzeba. Zapytajcie ich czy zgadzają się na zwolnienia kosztem wolnej niedzieli. Dlaczego Ksiądz pracuje w niedzielę i nikomu to nie przeszkadza?
ach ten wykop taki wolnościowy ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Dla naszego kraju lepiej żeby te sklepy były czynne ze względów ekonomicznych. Poza tym w niedziele wygodnie jest chodzić na zakupy, bo na spokojnie można kupić jedzenie na następny tydzień. Widziałem osoby które mówią: a co jeśli jestem pracownikiem i w niedzielę chcę cośtam? Jest mnóstwo zawodów w których pracuje się w niedziele - jakoś nikt nie narzeka. Nie pracuje się więcej, tylko inny jest rozkład pracy w ciągu tygodnia i tyle.
  • Odpowiedz
@Krupier: a co to jakiś specjalny dzień niedziela poza tym jak ktoś nie chce pracować w niedziele to niech szuka takiej pracy w której nie będzie pracował nikt na kasie nikomu stać nie każe można sobie inną pracę znaleźć a ja np. Lubię w dzień wolny skoczyć sobie na zakupy i tyle.
  • Odpowiedz
wykopki jak zwykle w formie. wielcy korwiniści i wolnościowcy, ale sklepy na święta trzeba koniecznie zamykać, ewentualnie nakazać płacić pracownikom dwukrotną stawkę xD
  • Odpowiedz
@mesrs123: a ja lubie w niedzielę odpoczywać, dlaczego mam pracować, bo ty tak chcesz?

Można się tak przerzucać w nieskończoność. Polacy maja straszny problem z empatia zauwazylem i patrzą tylko na czubek własnego nosa.

Podalem przykład z paleniem - dlaczego ktoś mi zabronił palić w lokalu?!

A tak naprawdę zakaz wszedł, krzyków już nie ma, każdy żyje jak wcześniej, a nawet lepiej smiem twierdzić.
  • Odpowiedz
@Krupier: No nie ale narzekasz ze pracujesz w niedziele to ty wlasnie wymijasz nie pasuje ci praca w niedziele to zmien prace na taka gdzie nie musisz pracowac w niedziele nie ma tutaj odpowiedzi wymijajacej czysta prawda
  • Odpowiedz
@mesrs123: po pierwsze to stawiaj przecinki proszę. Po drugie, gdzie ją napisałem, że ją narzekam na pracę w niedzielę?

@IceBeast: słaba ironią. Powtarzam- z zakazem palenia był identyczny krzyk. A teraz jacy wszyscy szczęśliwi, że to weszło. :)
  • Odpowiedz
@Krupier:

a ja lubie w niedzielę odpoczywać, dlaczego mam pracować, bo ty tak chcesz?


Nie ważne czy ty narzekasz czy narzekasz ze ktoś musi pracować w niedziele jeżeli dana osoba sie godzi na prace w niedziele to jest jej problem i tyle jak niechce pracować w niedziele to niech znajdzie inna prace
  • Odpowiedz
@Krupier: Nie było identycznego krzyku, nikt nie lubi jak mu palacze jebią smrodem podczas posiłku. A zakazanie handlu w niedzielę skończy się zlikwidowaniem części etatów, bo pracodawca stwierdzi, że ci pracujący od poniedziałku do soboty najwyżej popracują trochę ciężej żeby obsłużyć nadwyżkę klientów te dni.
  • Odpowiedz
Nie było identycznego krzyku


@SentiBM: oj widzę, że już nie pamiętasz jaki był krzyk i jakie pretensje do rządu o ograniczanie woli obywateli i o tym, że właściciel powinien decydować czy można palić czy nie.
  • Odpowiedz