Wpis z mikrobloga

Nie ogarniam niektórych facetów, już któryś jest fajny, interesujący, z ciekawym zajęciem itp. itd...
ALE TE ZĘBY
Potraficie wydać niemałą kasę na samochód, konsolę, gry czy inne bzdety, ale o zęby już zadbać nie możecie? Wiecie, że samo mycie przed snem nie wystarcza?
Albo żółte, albo obrzydliwie krzywe. #niebieskiepaski z ładnymi zębami to chyba dzisiaj ze świecą szukać. W czasach, gdzie stomatologia daje takie olbrzymie możliwości?
Masz krzywe zęby, albo uśmiech ze szparami jak automat monetowy? Załóż aparat i zrób coś z tym, jest to odrzucające i niezdrowe.
Masz żółte zęby? Zainwestuj w wybielanie.
Masz ubytki? Wiesz, że jak masz stan zapalny w buzi to zwyczajnie w świecie to czuć (a najgorszy już jest smród ropy). Osoby, które chodzą z podziurawionymi zębami chyba nie zdają sobie sprawy, jaki odór generują z ust.
Nie mówiąc o tym, że podczas np. pocałunku zarażasz tą paskudną próchnicą? Fuj.
A największą tragedią jest, jak koleś w okolicach 20-30 lat nie ma już jakichś zębów. Tragedia.

Facet z ładnymi i zadbanymi zębami to +100000 do atrakcyjności.

#gorzkiezale #logikarozowychpaskow #zeby #stomatologia #ortodoncja #wyglad
  • 194
  • Odpowiedz
@krulewna: ale zrobila sie gownonurza ( ͡° ͜ʖ ͡°) Duzo tutaj #gimbaza i swoje #gorzkiezale "wylewajo" ;))
Poniekad podzielam Twoja opinie na ten temat.
O zeby trza dbac, jak i o calego siebie :-) Nie mowie tu o niebotycznych zabiegach chirurgiczno-stomatologicznych lecz o praktycznie podstawowych zasadach higieny :-)
Z tymi prostymi zebami to moim zdaniem troche polecialas :-) Moja narzeczona aktualnie jest w trakcie (ostatnia prosta) prostowania
  • Odpowiedz
Facet z ładnymi i zadbanymi zębami to +100000 do atrakcyjności.


@krulewna: Informacja nieprawdziwa.

Ja mam wszystkie zęby, wszystkie prościutkie i białe bo nie palę, nie pije kawy a ostatnio nawet zrezygnowałem ze słodkich napojów, do dentysty chodzę co pół roku, nie mam żadnych ubytków, przebarwień ani innych gówien. Dentysta zawsze mi mówi, że mam najlepsze zęby ze wszystkich jego klientów i się wkurza, bo nigdy nie miałem nic robione, żadnej plomby
  • Odpowiedz
@krulewna: Po co tyle tego tekstu, wystarczyłoby napisać tak:

Nie ogarniam niektórych facetów, już któryś jest fajny, interesujący, z ciekawym zajęciem itp. itd...

ALE TE ZĘBY

Potraficie wydać niemałą kasę na kobietę


I koniec tematu, wszyscy szczęśliwi.
  • Odpowiedz
@krulewna: Jeśli wiesz coś więcej w tym temacie to napisz poradnik i wołaj, na pewno przyczynisz się realnie do poprawy stanu uzębienia wielu Mirków i Mirabelek, a przy tym może uda się wywołać następną gównoburzę ( )
  • Odpowiedz
@krulewna: wiesz, nie zawsze jest tak, że można coś zrobić z zębami, żeby wyglądały jak z reklam. Leczenie stomatologiczne w naszym kraju jest cholernie drogą zabawą, obojętnie czy chcesz prywatnie zrobić kanałówkę czy wstawić implant. Zresztą z implantami też ciekawa sprawa, bo jak organizm nie przyjmie wstawki, to wywalisz hajs w błoto tak czy siak.
  • Odpowiedz
@feelbeats: W porządnych gabinetach nieprzyjęcie się implantu traktowane jest jak "reklamacja" i nie ponosi się dodatkowych kosztów za kolejne zabiegi. Warto o to pytać i łatwo po tym poznać fachowców. Tak, nie jest tanie. Wielu problemów można uniknąć stosując się do podstawowych zasad higieny jamy ustnej i dzięki prawidłowemu myciu zębów - link wpis wyżej. Wybielanie, aparat - szczególnie to drugie - jest drogie. Ale należy to traktować jak inwestycję. Bo
  • Odpowiedz
@krulewna: niby kwota niezbyt kosmiczna, ale piszesz tutaj o 20-latkach. Smutna prawda o naszym kraju jest taka, że jeśli 20-latek ma tyle hajsu, by było go stać na zaawansowane dbanie o zęby, to albo jest bananem, albo specjalistą. Ile razy przed gabinetem widziałem rodziców, którzy zastanawiali się skąd wziąć kasę na leczenie zębów u dzieciaka, żeby w dorosłym życiu nie miał problemów... Sam mam problem z zębami, nie boję się do
  • Odpowiedz
@feelbeats: Rozumiem brak pieniędzy, cieszę się, że widzisz problem i starasz się go powolutku rozwiązać - i to jest najważniejsze! Niektórzy stomatolodzy są bardzo wyrozumiali, dają rabaty, przy przewlekłym leczeniu obcinają mocno ceny dla stałych klientów. Z zębami zasada jest prosta - lepiej raz a porządnie, a potem mocno mocno dbać o nie.
Mój post kierowałam bardziej do osób, które stać na wydatek typu konsola, super karta graficzna albo cokolwiek innego,
  • Odpowiedz
@krulewna: po części sam jestem taką osobą, choć to już nie z własnego widzimisię, a z powodu terminów do specjalistów. W maju rejestrowałem się do protetyka na konsultację, termin mam na 4 listopada - pieniądze przeznaczone na wstawki wykorzystałem w inny sposób i obecnie zbieram je na nowo. Dlatego się odzywam w temacie - można mieć samochód, wydawać kasę na gadżety, a jednocześnie czekać na termin u dentysty, bo skoro można
  • Odpowiedz
@feelbeats: Nie wiem jak z implantami, ale wypełnianie ubytków na NFZ i inne "proste" zabiegi są... na żenujących materiałach i robione na odwal. Ja bym się nie zdecydowała na leczenie zębów "za friko". Twoja decyzja.
  • Odpowiedz
@Porana123: no to przykro, że trafiasz na takich żydów, w klinice do której chodzę mam już po 30% zniżek na wszystko. Ale cała rodzina się u nich leczy no i jesteśmy sumiennymi pacjentami.
@feelbeats: aaa no to ok, już rozumiem
@rajdi: gratulacje i trzymam kciuki! Co będziesz robił?
  • Odpowiedz