Wpis z mikrobloga

Nie ogarniam niektórych facetów, już któryś jest fajny, interesujący, z ciekawym zajęciem itp. itd...
ALE TE ZĘBY
Potraficie wydać niemałą kasę na samochód, konsolę, gry czy inne bzdety, ale o zęby już zadbać nie możecie? Wiecie, że samo mycie przed snem nie wystarcza?
Albo żółte, albo obrzydliwie krzywe. #niebieskiepaski z ładnymi zębami to chyba dzisiaj ze świecą szukać. W czasach, gdzie stomatologia daje takie olbrzymie możliwości?
Masz krzywe zęby, albo uśmiech ze szparami jak automat monetowy? Załóż aparat i zrób coś z tym, jest to odrzucające i niezdrowe.
Masz żółte zęby? Zainwestuj w wybielanie.
Masz ubytki? Wiesz, że jak masz stan zapalny w buzi to zwyczajnie w świecie to czuć (a najgorszy już jest smród ropy). Osoby, które chodzą z podziurawionymi zębami chyba nie zdają sobie sprawy, jaki odór generują z ust.
Nie mówiąc o tym, że podczas np. pocałunku zarażasz tą paskudną próchnicą? Fuj.
A największą tragedią jest, jak koleś w okolicach 20-30 lat nie ma już jakichś zębów. Tragedia.

Facet z ładnymi i zadbanymi zębami to +100000 do atrakcyjności.

#gorzkiezale #logikarozowychpaskow #zeby #stomatologia #ortodoncja #wyglad
  • 194
  • Odpowiedz
@k4rolex: pracowałem w sklepie sportowy #decathlon . Nie przeczę że tak nie jest bo jest, jednak co 3 osoba nie może brać leków sercowych i mieć tych przyczyn o których wspomniałeś. Od młodego po starego tak potrafiło #!$%@?ć komuś z ust że się z nim nie dało wytrzymać podczas rozmowy.

@krulewna: sam jestem pedantem jeśli chodzi o zęby. Staram się je myć dwa razy dziennie i nie jakimś gównem colgejt
  • Odpowiedz
@Baczy: no zgadza sie, że co 3 osoba nie bierze leków na serce, ale jedna osoba może brać takie leki, druga ma problemy z trawieniem, trzecia ma wrzody, czwarta jeszcze inne problemy przy których ciężko opanować nieświeży oddech. Bez przesady też, że tak strasznir dużo osób ma tak #!$%@? uzębienie i smród z ust.

Dodam jeszcze, ze mam koleżankę mocne 7/10, ładna, dobrze się ubiera, ale zęby jak kość słoniowa -
  • Odpowiedz
@k4rolex: uwierz mi że osobiście przechodziłem temat i wiem że tak jest. Nieświeży oddech który jest ciągle świadczy o tym że się ma problemy z układem trawiennym i trzeba coś zacząć robić w kierunku aby zdiagnozować dlaczego tak się dzieje.

Najlepiej powiedzieć że się nie da i siedzieć biernie na dupie zamiast zwalczyć przyczynę która najczęściej jest dużo bardziej poważna niż nieświeży oddech.
  • Odpowiedz
@Baczy: po tym co napisała autorka wpisu wnioskuję, że ten (kolejny) facet był jest świeżo poznany. Dlatego też sądzę, że nie poznała powodu jego stanu jamy ustnej/uzębienia i o tym cały czas pisze, że zanim kogoś skreslimy i nazwiemy smierdzielem to moze najpierw dowiedziec się dlaczego tak jest ? Może ten gość od tygodnia ma taki problem i dopiero zaczyna szukać przyczyny?
  • Odpowiedz
@Olek_Grom_Jr: Z ogolnikiem - ze kuce wola wydac pieniadze na xyz zamiast o siebie zadbac - jestem w stanie sie jakos w miare zgodzic. Z drugiej strony raczej nie mam znajomych innych niz kuce, a nigdy nie spotkalam takiego, ktory mialby problem z uzebieniem.
Swoja droga, ze o siebie "nie dbaja" jak metro chlopcy to raczej kwestia charakteru/ osobowosci, ktora z drugiej strony pozwala im byc czasem naprawde dobrymi w kucowaniu.
  • Odpowiedz
@krulewna: wszystko fajnie, opisałaś wzorcowe mycie zębów, ale jest cała masa z pozoru banalnych czynności codziennych, które wykonujemy nieodpowiednio, bo nie mamy na ten temat widzy (no jak to przecie jest łajtening, musi wybielać) , zakładam ze wiesz o stomatologii więcej, niż przeciętny kowalski. Tak było, jest i raczej będzie.
  • Odpowiedz
@krulewna: Czasem tak jak u mnie załatwienie wszystkich problemów z zębami kosztowało by koło 10k i cytując "efekt byłby średnio zauważalny".
  • Odpowiedz
@krulewna: A mi dziewczyny mówią, że jestem fajny, interesujący, mam ciekawe zajęcia, przepiękny uśmiech i cudowne zęby i co? Jakoś żadna mnie nie chce, może i na aparat kasę można wydać ale mordy nie zmienię. Pozdrawiam
  • Odpowiedz