Wpis z mikrobloga

hej Mirki. Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem kupienia konsoli (bardziej skłaniam się obecnie ku PS4 ale to nie ma tutaj znaczenia większego) i jestem ciekaw jakie jest wasze zdanie na temat obecnej generacji tego sprzętu. Mam jednocześnie pewne obawy bo jak się okazuje obecne konsole raczej nie są aż tak nowatorskie jak ich poprzedniczki w dniu ich premiery.. taki wiedźmin ponoć chodzi na 30 fps a wyczytałem, że AC Unity potrafił momentami działać w 20 fps ... jak jest przyszłość tych konsol? jak będą wyglądały i działały na nich gry za 4 lata? wiem że temat rzeka i niejednokrotnie omawiany, sam wiele się już naczytałem ale dalej nic konkretnego i pewnego nikt nie ustalił: jedni znawcy obstawiają, ze te konsole pochodzą jeszcze max. 3 lata a inni przewidują, że wbrew pozorom mogą ogólnie poszaleć na rynku jeszcze z 6 lat...
co wy na to? kupować? mam PS3 i jestem zadowolony, chcialbym jednak pograć też w nowsze gry. a może steam machine? urządzenie wygląda fajnie ale jeżeli się nie mylę to gry najprawdopodobniej nie będą pod ten sprzęt optymalizowane a ceny na steam są jednak wysokie (a gier nie można odsprzedawać). Ogólnie przypomina to taki zapakowany PC.
#konsole #playstation #playstation4 #ps4 #xboxone #gry #steam #pcmasterrace
  • 13
@nie_tak_szybko: streamerzy oraz gamerzy, ogarnięci/związani z branżą, zgodnie przyznają że do 2020r. nie doczekamy nowej generacji konsol ;)
Jeśli masz już ps3 to przemyśl mocno czy opłaca Ci się jej następczyni - tam są prawie same remastery gier z ps3 + Bloodborne + Until Dawn
Miałem x360 oraz ps3, przy niedawnym wyborze nextgena wybór był dla mnie prosty -> #xboxone
Lepsze wykonanie(+ bardziej profesjonalny serwis gwarancyjny), wygodniejszy(dla mnie) pad, tańszy Gold
@nie_tak_szybko: Sam jestem dumnym posiadaczem PS4 i przyznam szczerze że po za wysypem drobiu w PS+ to nie narzekam, konsola ma ładny design i ciekawe exclusive, ale pewnie jako posiadacz PS3 wiesz o tym dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°) 30 FPSów to nie problem, silnik na konsole jest optymalizowany tak by rozgrywka była płynna i komfortowa dla gracza, sam grając w Batman Arkham Knight nie mogłem uwierzyć
@mOOd:

jak oczekujesz rakiety to nie tędy droga, jak oczekujesz spoko sprzętu do grania to bez problemu znajdziesz to w obecnej generacji.

nie, wystarczy i aby gra działała i nie chodziła w 15 fps ;) . obecnie mój stary PC p[raktycznie wszystkie gry mi odpala poniżej 35 FPS.

@Im_from_alaska:

imo jak czujesz potrzebę hiper ultra detali w miliardzie klatek na sekundę, to zbieraj na kompa. jak chcesz sobie ot tak
obecnie ku PS4


@nie_tak_szybko: jak już to Xbone. Jest po prostu cichy, nie przegrzewa się, jest świetnie wykonany, genialny i świetnie wykonany pad i co najważniejsze bezproblemowy profesjonalny i szybki serwis.

Sam mam zagwozdkę co tu kupić. Chciałbym PS4 bo trochę mocniejsza od Xbone no i Driveclub ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale tandetna jakość wykonania, konsola głośna jak odkurzacz, badziewny pad, kulawe psn no i co najgorsze
@nie_tak_szybko: zalezy jak bardzo hardkorowym graczem jestes, ja jestem niedzielnym bo za czasow mlodosci gralem na automatach w mortal kombat i pozniej na dosowskim pc w jakies dziwne wyscigi ;) wtedy czasu bylo wiecej. teraz jest niestety mniej, ale ciagle lubie pograc - mimo ze mam pcta ktory uciagnie wiekszosc tytulow w tych mitycznych 60fpsach, to i tak przyjemniej gra mi sie na konsoli - chociazby w wymienionego przez Ciebie wiedzmina.
@nie_tak_szybko: Bylem przed podobnym dylematem w styczniu tego roku i wybralem PS4.

Nigdy wczesniej nie mialem konsoli, a po kupnie zdarzalo sie ze siedzialem kilka dni pod rzad jak mnie jakas gra wciegnala (GTA 5, Wiedzmin, MGS 5, Shadow of The Mordor ) a miewalem dni, ze przez kilka tygodni stala nie ruszana.

Wszystko sprowadza sie do tego czego potrzebujesz:

Jak spedzasz duzo czasu na kompie, masz budzet 4-5k, kupuj kompa,