Wpis z mikrobloga

Wczoraj pisalem o MIASTACH POLSKI

Dzis kontynuuje swoje zachwyty nad #wroclaw

Prosze panstwa, przedstawiam wam kamienice Art Deco z ulicy Prusa we Wroclawiu

Prosze drogich kolegow z #poznan #krakow #lodz #gdansk #warszawa #katowice #szczecin #lublin o pokazanie mi kamienicy z waszego miasta, ktora jest bardziej imponujaca!

Rekawica zostala rzucona - pora przejsc do konkretow, ktore miasto to polski Wieden!

#architektura #fotografia #oswiadczenie
Zyd_Suss - Wczoraj pisalem o MIASTACH POLSKI

Dzis kontynuuje swoje zachwyty nad #w...

źródło: comment_hfhvScHkATFMV2VPPjj90v3TFqqMizY2.jpg

Pobierz
  • 242
  • Odpowiedz
@Radus: dobra mapa, ale ludzie i tak nie zrozumieją problemu Łodzi; a w swoich miastach widzą tylko to, co wyremontowane i pachnące

@Zyd_Suss: Wrocław Wiedniem? zapuszczonych kamienic to we Wrocławiu nie brakuje, ot np. na Ptasiej - zapraszam do wycieczki na guglach, Wiedeń pełną gębą
https://www.google.pl/maps/@51.1214713,17.0293094,3a,75y,208.52h,85.2t/data=!3m6!1e1!3m4!1smoU4OcIMLYw42YBQrgZhYg!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1

a btw... sporo kamienic we Wrocławiu może służyć za scenografię filmu wojennego, ładne elewacje zaprzyjaźnione z radziecką artylerią i piechotą
  • Odpowiedz
Lublini


@siRcatcha: dzięki stary, przekonałeś mnie by jechać do Lublina za tydzień :) Wygugliłem sobie inne atrakcje. Lublin zwrócił moją uwagę filmem Carte Blanche
  • Odpowiedz
Wszystko ładne, jak się pokazuje pojedyncze zdjęcia pojedynczych budynków. Problemem Polski, bez wyjątku każdego miasta (co najwyżej z różnym natężeniem) jest to, że pomiędzy te przepiękne kamienice, wciśnięte są bloki z okresu komuny, najczęściej ni w pięć ni w dziewięć, albo znacznie wyższe, albo niższe, nietrzymające pierzei, albo zaniedbane, szare i sypiące się, albo "odnowione" poprzez pomalowanie na jaskrawe kolory. One psują całkowicie wygląd jakiejkolwiek ulicy.
  • Odpowiedz