Wpis z mikrobloga

  • 0
@hematemesis: Wydało się. Wszystkie urządzenia 24/7 w stanie czuwania, ładowarki zawsze w kontaktach, komputer praktycznie ciągle włączony, a na deser wiecznie świecąca żarówka nad drzwiami wejściowymi. Jestem zlym człowiekiem ;<
  • Odpowiedz
@edgar_k: mam kompleksy śmiejąc się z iphona? Raczej ich właściciele mają świadomość jakimi są frajerami skoro za każdym razem dostają bólu tyłka( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@hematemesis: mimo tych wszystkich certyfikatów bezpieczeństwa jestem jednak za tym, by odłączać niepotrzebne urządzenia elektroniczne z sieci. Szczególnie gdy jest to typowa, chińska produkcja - rozbierałem takową ładowarkę do mp4 i jakość nie powala (a na ładowarce od telefonu nie chce się ładować). To ma potencjał do wzniecenia pożaru.
  • Odpowiedz
Mi rodzice zawsze mówili, żejakis strazak im mowił, że można chatę spalić od ładowarki w gniazdku zostawionej:D


@vestridancer: Były już przypadki, że telefon komuś wybuchł w ręce, więc to może być prawdą. Na pocieszenie dodam jednak, że dotyczy to chińskich ładowarek za 15 zł, oryginalne są raczej bezpieczne.

Ja odłączam, bo gdy jest w gniazdku bez telefonu, to zaczyna piszczeć. Chyba powinienem ją wymienić, bo mi w końcu p--------e (
  • Odpowiedz
mam kompleksy śmiejąc się z iphona? Raczej ich właściciele mają świadomość jakimi są frajerami skoro za każdym razem dostają bólu tyłka( ͡° ͜ʖ ͡°)


@FLAC: masz kompleksy, bo nikt tu nie mowil o ajfonach ani zadnych konkretnych telefonach, tylko Ty. Tak jak z wciskaniem POlityki w kazde miejsce. Kompleksy, kompleksy.
  • Odpowiedz
Uwaga mirko robimy test. Ilu z Was jest równie bezczelnych i ma podłączone ładowarki do gniazdka 24/7?


@hematemesis: to ja jestem bardzo - nie dość że w domu dwie ładowarki do komórek non-stop podłączone (moja i żony), to jeszcze dwie laptopowe (w domu i w firmie) podłączone non-stop... co będę jak jakiś podludź pod biurko właził... Każdy telewizor razem z dekoderami i dvd robi w nocy za choinkę LEDową :)
  • Odpowiedz
@edgar_k: o troll platformy zidentyfikowany ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Śmieję się z ifona bo zabawne jest jak ich użytkownicy identyfikują się ze swoimi zabawkami.

Ja nie potrzebuję czegoś takiego żeby się dowartościować. Z resztą w najbardziej prymitywny sposób jak Twoje czepianie się o telefon. Oj chyba ktoś ma zbyt dużo wolnego czasu.
  • Odpowiedz
@edgar_k: bo lubię patrzeć jak ludzie tacy jak Ty od razu się gotują( ͡° ͜ʖ ͡°)

Trick z ifonem zawsze działa, zawsze.

  • Odpowiedz
bo lubię patrzeć jak ludzie tacy jak Ty od razu się gotują( ͡° ͜ʖ ͡°)


@FLAC: hoho, musisz uważac się za niesamowita jednostke, trolla-mistrza, wujka ciętą riposte, nadczłowieka, nie to co wszyscy inni w tramwaju,
  • Odpowiedz
włączony komputer 24/7 przez 1 miesiąc to koszt mniej wiecej 20-40zł/msc. Zalezy jakie podzespoły i co się na nim robi...


@Porucznik_Sleep: Żeby ciągnął 20-40zł/msc, komp musiałby ciągnąć 50-100 watów, a tyle, to może wpieprzać co najwyżej komputer biurowy. Sama karta graficzna przeciętnie w spoczynku wpieprza ponad 100W, procek + wentylatory + dysk + straty wydajnościowe zasilacza to znowu ~100W, więc 24/7 to raczej 80zł miesięcznie. No chyba, że laptop, ale
  • Odpowiedz
@hematemesis: czyli 0,02kWh rocznie ale teraz tak, w Europie żyje około 750 milionów ludzi.
Dajmy na to optymistycznie,że tylko połowa z nich zostawia te ładowarki non stop w kontaktach czyli
375,000,000 x 0,02kWh
a to już daje 7,500,000kWh!!!
Co prawda rocznie ale zobacz,że tylko głupie ładowarki potrafią zużyć tyle energii,że można by tym zasilić prawie 1500 gospodarstw domowych przez rok jeśli miliony ludzi zostawi je podłączone xD
  • Odpowiedz
@Felonious_Gru: Bateria ma określoną liczbę cykli ładowania. Przy ładowarce podłączone non stop, w rzeczywistości ładowanie wygląda tak, że bateria spada do 98-99 % i spowrotem się ładuje (1 cykl ładowania mniej). Takie wyjaśnenie kiedys otrzymałem dotyczące tego zagadnienia, aczkolwiek nie jest to potwierdzone info i wolałbym żeby to potwierdził to ktoś kompetentniejszy.
  • Odpowiedz