Wpis z mikrobloga

Jaką książkę kupić do C++ aby przenieść się na wyższy poziom?
Pierwszy raz program w c++ napisałem z 5-6 lat temu, a od tego czasu okazjonalnie jakieś proste programy i algorytmy się pisało, ale nic większego. Myślałem sobie nad wybraniem języka(między C# i C++) pod nowy, całkiem obszerny projekt(w tym synchro z zewnętrznym serwerem/chmurą) i po ostatnich nie najlepszych przeżyciach z C# doszedłem do wniosku, że C++ znacznie lepiej będzie się nadawał.

No i jaką książkę polecacie? Potrzebuję czegoś konkretnego, dla kogoś kto ma doświadczenie ogólne w programowaniu, ale w C++ jest tylko lekko doświadczony i zna same podstawy tego języka.
Miło by było, gdyby książka nie była zbyt gruba, bo muszę szybko wykuć wszystkie potrzebne informacje i prawdopodobnie będę zaczynał projekt już podczas czytania, bo nie ma czasu do stracenia(dlatego jeśli jeszcze znacie jakieś ciekawe inspiracje co do tworzenia drzewa plików dla obszernego programu, to też by było fajnie - chętnie bym z tego czerpał).
Najlepiej jakby to była nowa książka ze standardami C++14. Co do ceny, to nie ma znaczenia(ale bez przesady), może być również w j. angielskim i żeby jakoś była dostępna od ręki, że wbiję na sklep, zamówię i w ciągu paru dni będzie już w domu, a nie będzie trzeba czekać 3 tygodnie aż przyjdzie z chin lub żeby przeszukiwać 300 sklepów czy mają tą książkę dostępną.

To co, ktoś jest obeznany i może pomóc? :P

#programowanie #cplusplus #csharp
  • 10
  • Odpowiedz
  • 0
Jak chcesz się przenieść na wyższy poziom to kup sobie książkę o implementacji zagadnień z nowego projektu. Szczegóły języka pewnie nie są aż tak ważne jak dobre rozwiązania w projekcie. Jeśli chcesz użyć "nowoczesnego" cpp to wejdź na http://en.cppreference.com lub inną stronę z opisem std.
  • Odpowiedz