Wpis z mikrobloga

Przypomniało mi się trustory.

#kosciol - Chrzcimy dziecko i w którymś momencie całego "eventu" zaczyna się rozmowa.

Ksiądz: O co prosicie kościół dla Waszego dziecka?
Ja: windows_error.wav
Żona: O... no ja wiem, o zdrowie...
[K] I o co jeszcze?
[Ż] ...
[J] ...

Rozglądamy się nerwowo po kościele i wtedy głos z publiczności "O chrzeeeest, prosicie o chrzeeeeest!". xD

Tak, poprawną odpowiedzią był "chrzest" ( ͡ ͜ʖ ͡)



#katolicyzm #truestory #coolstory
  • 128
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Twoim zdaniem pozwolenie dziecku zdecydować za siebie o tym, że chce zostać chrześcijaninem w rodzinie o braku jakichkolwiek przekonań religijnych to jest robienie z siebie głupka?


@iskra-piotr: k---a no szacun za to, serio. A co do wyjeżdżania od razu z jakimiś obrazami jakiegoś różowego, nie przejmuj się tym.
  • Odpowiedz
@PiersiowkaPelnaZiol: Żeby wybronić trochę @InsaneMaiden trzeba powiedzieć, że @iskra-piotr nic nie powiedział o wieku dziecka. Sporo ludzi chrzci swoje dzieci zapominając o obowiązku wychowania w wierze chrześcijańskiej. Jak gościu na mirko ci pisze, że "no, byliśmy tam w kościele na evencie chrzcielnym i nie wiedziałem co powiedzieć w formułce, bo i tak w sumie myślałem, że to taki drive-through" to można się zagotować. Takich schematów jest serio dużo
  • Odpowiedz
@iskra-piotr:

Myśleliśmy, że to takie drive-thru, wjeżdżasz, płacisz, zmykasz.

Z podobnego stanowiska wychodzą katojanusze tylko oni jeszcze muszą pojęczęć, że księża dużo zarabiają, oni teraz tyle wydatków a jeden ksiądz parę parafii dalej to mniej bierze a w dodatku organista na tą uroczystość pięknie zagrał "Ave Maria" aż Grażynę ciarki przeszły.
  • Odpowiedz
@sorek: czytaj komentarze, ja dopiero do domu wróciłem to nie dałem rady wszystkiego przeczytać. No ale ogólnie: Dziecko chciało do chrztu to się zgodziliśmy ;) nic na siłę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@iskra-piotr: ja jebe ... wstydziłbym się tym chwalić na forum publicznym ;] Na serio nie przyszło Ci do głowy znaleźć minimum informacji na temat przebiegu chrztu? ... Ciekawy jestem czy w innych aspektach życia też masz tak w------e i grzmoci Cię co jak i dlaczego ;)
  • Odpowiedz
@InsaneMaiden:

nie obraź się, ale okazaliście się totalnymi bezmózgami.

Nie obraź się, ale strasznie agresywna jesteś. Kolejny smutny produkt trzeciej fali feminizmu :|

nigdy w życiu żadne z was nie było w kościele na chrzcie?

A to jest jakiś obowiązek łażenia do kościółka na chrzty?
  • Odpowiedz
@vertoo: @Zawsze_Jest_Pora:
Ja widzę, że wszyscy tutaj podają dzieci do chrztu co tydzień :D

Poszukałem info. Nigdzie nic nie widziałem na temat formułek. Popytałem znajomych. Nikt nic. Kropka.

Wszyscy tacy mądrzy, bo napisałem, że chodzi o chrzest i hasłem był chrzest. Co serio nie jest oczywiste. :D Tym bardziej, że ksiądz zaczyna od "Chciałbym wszystkich powitać na ceremonii chrztu" a po 10 minutach trzeba mu powiedzieć, że chodzi o chrzest.
  • Odpowiedz
@iskra-piotr: Nic mi do tego. Po prostu dziwi mnie fakt, że:
1. Nikt Cię nie poinformował o takim haśle. 2. Nie wiedziałeś o tym. 3. Nie znalazłeś tego.
Zdaje mi się, że zasranym obowiązkiem księdza jest sprawdzić, czy obecni przy sakramencie znają elementarne formułki.
  • Odpowiedz