Wpis z mikrobloga

Przypomniało mi się trustory.

#kosciol - Chrzcimy dziecko i w którymś momencie całego "eventu" zaczyna się rozmowa.

Ksiądz: O co prosicie kościół dla Waszego dziecka?
Ja: windows_error.wav
Żona: O... no ja wiem, o zdrowie...
[K] I o co jeszcze?
[Ż] ...
[J] ...

Rozglądamy się nerwowo po kościele i wtedy głos z publiczności "O chrzeeeest, prosicie o chrzeeeeest!". xD

Tak, poprawną odpowiedzią był "chrzest" ( ͡ ͜ʖ ͡)



#katolicyzm #truestory #coolstory
  • 128
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@choksondik: Rodzice mogą być niewierzący, ale muszą być w kościele przy dziecku, które chce się ochrzcić do 18 roku życia.
@InsaneMaiden: Mat 7 1 Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. 2 Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. 3 Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? 4 Albo jak możesz mówić
  • Odpowiedz
@choksondik: A nie wiem, ja tylko dla siebie czytam Biblię, a w kościele jeśli jestem, to tylko na mszach Trydenckich bo innych nie uznaję ( ͡° ͜ʖ ͡°) (tak, wiem jestem bardzo dziwnym człowiekiem). Wyznanie wiary rodziców? Trzeba byłoby to sprawdzić w prawie kanonicznym, ale chyba nic nie stoi na przeszkodzie osobom niewierzącym, nawet tym, które są po apostazji ochrzcić swojego dziecka
  • Odpowiedz
@InsaneMaiden: "Może akurat w waszym przypadku, to ksiądz zlał totalnie przygotowanie do chrztu waszego dziecka. Zrobił to na szybko i "po łebkach"." nic tak mnie nie wkurza jak ludzie snujący domysły, tak jak Ty. Wredny komentarz. Po za tym kim Ty jesteś żeby obrażać autora wpisu?.
  • Odpowiedz
@InsaneMaiden +1 (niezależnie czy bait czy nie). Niektórzy chyba nie zrozumieli, że jak idą dowolne tego typu wydarzenie, to fajnie się zapoznać wcześniej czy czegoś nie trzeba będzie zrobić. Jak dla mnie totalna ignorancja, niezależnie czy to chrzest czy cokolwiek innego.
  • Odpowiedz